Bibliotēka

 • 10/05/2021
  14.JŪNIJS- ATCERES UN SĒRU DIENA

  14.JŪNIJS- ATCERES UN SĒRU DIENA

              Kopš 1941.gada 14.jūnija Latvijas iedzīvotāju pirmās masveida deportācijas pagājuši 80 gadi. Naktī uz 14.jūniju tika īstenota specifiska padomju politiskā terora akcija- iedzīvotāju piespiedu pārvietošana un Sibīriju, galējiem ziemeļiem, Kazahstānu. Tika izsūtīti “sociāli bīstami elementi”: Latvijas policisti, virsnieki, robežsargi, aizsargi, politiskie aktīvisti, rūpnieki, tirgotāji. Pat formāli netika meklēti nekādi iegansti, deportācija skāra ne tikai konkrēto personu, bet arī ģimenes locekļus, tajā skaitā mazus bērnus un sirmgalvjus. Valsts arhīvā apkopotas ziņas par 15 424 represētajiem no visiem apriņķiem. Vairāk nekā 6000 deportēto gāja bojā izsūtījumā.

              Bibliotēkā organizēta šim nežēlīgajam, no tautas atmiņas neizdzēšamajam notikumam veltīta literatūras izstāde. Tajā zinātniski darbi, ko sagatavojuši vēsturnieki, dokumentālie darbi, represēto atmiņu grāmatas. Īpaši nozīmīga ir Dz.Gekas sastādītā grāmata divos sējumos “Sibīrijas bērni”,- nevainīgie, nosalušie, nomirušie badā, zaudējušie savus tuviniekus, izdzīvojušie- uzskaitīti šajā fundamentālajā darbā. Tāpat var iepazīties ar deportēto Kārsavas apriņķa iedzīvotāju sarakstu.

              Ir nomainījušās paaudzes, bet šī nozieguma pret Latvijas tautu atceres diena aizvien daudzās ģimenēs ir asaru, sēru un atmiņu diena.

   

  Lasīt vairāk
 • 22/04/2021
  MALNAVA UN MALNAVIEŠI SIMTGADES GAIDĀS

  Koledžas lasītavā organizēta literatūras izstāde “Malnava un malnavieši simtgades gaidās”. Izstādē izvietotas bijušā direktora V.Pušmucāna, pedagogu N.Ņikuļina un V.Pavlovskas izdotās grāmatas. Par Malnavu, savu dzimtu, dzīvi un dzejas rakstījuši absolventi: H.Logins, V.Dzenis, J.Būmanis, B.Dzene, I.Keišs, R.Apars. Izstādē atradīsiet grāmatas, kas attēlo kureliešu un mūsu absolventa Roberta Rubeņa, kuram veltīta piemiņas plāksne pie muižas ēkas, darbību Otrajā pasaules karā. Var iepazīties ar informatīvo materiālu par Malnavas un mūsu izglītības iestādes vēsturi. To papildina tematiskās mapes par Malnavu un malnaviešiem pēdējo gadu periodikā.

  Lasīt vairāk
 • 22/04/2021
  MALNAVAS KOLEDŽA SIMTGADES GAIDĀS…

  …saņēma pirmo dāvanu- Valentīnas Pavlovskas grāmatu “Tēva meita” no autores rokām. V. Pavlovska strādāja mūsu izglītības iestādē no 1978. līdz 2002.gadam. Audzēkņiem viņa mācīja lauksaimniecības ekonomiku un organizācijas plānošanu, mašīnrakstīšanu, dabas aizsardzību. Ilgus gadus viņa bija grāmatvedības nodaļas vadītāja, pēc tam struktūrvienības vadītāja izglītības sfērā. Valentīna aktīvi piedalījās Malnavas sabiedriskajā dzīvē un pašdarbībā. Atmiņā palikušas kopīgās ekskursijas, jauktā kora mēģinājumi un uzstāšanās, atraktīva darbošanās sieviešu ansamblī “Bļaukas”.

  “Kāpēc es rakstu šo grāmatu? Tāpēc, ka nevaru nerakstīt. Lai ko es darītu, lai kur ietu, nepārtraukti domāju par lietām, kas man būtu jāuzraksta,” tā savā atmiņu stāstā “Tēva meita” raksta autore. Grāmata mūs aizved 20.gadsimta 60. un 70.gados uz Latvijas austrumu pierobežu Ludzas rajonā. Kolhozs, biešu ravēšanas normas, iedzīvotāju masveida pārcelšanās uz ciematiem, tintes pildspalvas, komunistiskā un ateistiskā audzināšana skolās, pionieri un komjaunieši… Autores vienaudžiem šie jēdzieni nav sveši. Iespējams, ka daudzi vēl kavējas nostaļģiskās jaunības dienu atmiņās, kad “zāle bija zaļāka”, bet citi sarauc pieri grumbās, atceroties totalitārā režīma nejēdzības laukos. 21.gadsimta jauniešiem, tajā skaitā Malnavas koledžas audzēkņiem, padomju periods ir nezināmā teritorija, jēdzieni ir samēra sveši, labākajā gadījumā mācīti skolā vai dzirdēti atmiņu stāstos savās ģimenēs. Valentīnas grāmata labi iekļaujas Latvijas vēstures izpratnē caur cilvēkstāstiem, konkrēto notikumu dalībniekiem un aculieciniekiem, nekautrējoties atklāt savas sajūtas un pieredzēto. Mums vēl jo vērtīgāk ir tas, ka Valentīna ir uzbūrusi ikdienu padomju realitātes laikā mūsu dzimtajā Latgalē.

  Vēlēsim Valentīnai darbīgu laiku un gaidīsim atmiņu grāmatu par Malnavā pavadītajiem gadiem!

  Lasīt vairāk
 • 17/03/2021
  IZMANTOJIET IESPĒJU!

  Latvijas Nacionālā bibliotēka piedāvā savas digitālās bibliotēkas saturu bez autortiesību ierobežojumiem.

  Lasīt vairāk
 • 16/03/2021
  1.aprīlis- joku un smieklu diena

  “Katra diena, kurā neesi smējies, ir pazaudēta,” teicis slavenais Čārlijs Čaplins. Humors noder vienmēr, pat runājot par nopietnām lietām, var iepīt kādu asprātīgu salīdzinājumu, anekdoti, kas ļauj atslābt. Smiekli un smaids liecina par prieku.

  Smejoties organismā vairojas leikocīti – imūnsistēmas šūnas, kas aizsargā organismu pret infekcijām, kā arī izdalās endorfīni jeb tā dēvētie "laimes hormoni", kas rada labsajūtu, eiforiju un nomierinošu efektu. Smaidīgs un priecīgs cilvēks izskatās daudz pievilcīgāks par drūmu un norūpējušos.

  Bibliotēkā organizēta izstāde “Smiekli- tie ir vitamīni”, kurā ir anekdošu krājumi, humoresku izlases, slavenu karikatūristu-H. Bidstrupa, Ž. Efela, A. Kandelaki- grāmatas. Arī Jura Cybuļa, Krapacu Ļuces, Zalta Ubaga un citu autoru sastādītās joku grāmatas latgaliešu valodā atradīsiet izstādē. Jaunākajā grāmatā “Byusi vasals!” varam lasīt bozovieša Jura Linuža joku gabaliņus un arī Kārsavas vidusskolas bijušās skolotājas Helēnas Valaines dzīves un darba humoristiskus atgadījumus. Daudzos lietišķos periodikas izdevumos, kā “Latvijas Lopkopis”, “Skola un Ģimene”, “IR”, “Vietējā Latgales Avīze”, ir humora lappusīte.

  Nāciet, lasiet un smejieties uz veselību!

  Lasīt vairāk
 • 02/03/2021
  SIEVIETĒM VELTĪTĀ PERIODIKAS RAKSTU IZSTĀDE

  Tuvojas skaistie pavasara svētki… Koledžas bibliotēka aicina iepazīties ar slavenām sievietēm politikā un Latgales uzņēmējām, par kurām rakstīts 2021.-2020.gada prese izdevumos

  Lasīt vairāk
 • 16/02/2021
  Nāc un lasi!

  Bibliotēkas krājums ir papildināts ar jaunāko literatūru. Nāc un lasi latviešu un ārzemju autoru darbus dažādos žanros! Detektīvi, vēsturiskie romāni, biogrāfiskie darbi, fantāzijas darbi, jauniešu romāni- gaida SAVU lasītāju. Ar jaunām grāmatām papildinātas ekonomikas, lauksaimniecības, vēstures, psiholoģijas nodaļas. LASĪT - TAS IR STILĪGI!

  Lasīt vairāk
 • 28/12/2020
  PASŪTĪTIE PRESES IZDEVUMI MALNAVAS KOLEDŽAS BIBLIOTĒKAI 2021.GADAM

  LAIKRAKSTI:


  „Izglītība un Kultūra”- e-laikraksts
  “Latvijas avīze”
  „Ludzas Zeme”
  „Vietējā Latgales Avīze”
  “Ievas Padomu Avīze”


  ŽURNĀLI:
  „A-12-Ceļš uz Latgali”,
  „Agro Tops”,
  „Bilance”,
  “Bioloģiski”,
  “Dari Pats”,
  „Dārza Pasaule”,
  “Dārzs un Drava”,
  „Grāmatvedība un Ekonomika”-elektron.žurnāls,
  “Ieva”,
  “100 Labi Padomi”,
  „Ievas Dārzs”,
  “Lauku Māja”,
  “Ievas Stāsti”,
  „Ilustrētā Pasaules Vēsture”,
  „Ilustrētā Zinātne”,
  “IR”,
  “IR Nauda”,
  “Skola un Ģimene”,
  „Vakara Romāns”,
  “Latvijas Lopkopis”,
  „Lauku Avīzes Tematiskā Avīze”,
  „Mājas Viesis”,
  “Patiesā Dzīve”,
  “Pērle” ,
  “Planētas Noslēpumi”,
  „Praktiskais Latvietis”,
  “Profi”,
  „Saimnieks.LV”,
  “Santa”,
  “Veselība”,
  “За Рулём”,
  “Top Gear UK”


  AR KĀRSAVAS PAŠVALDĪBAS FINANSIĀLU ATBALSTU PASŪTĪTI:
  „Privātā Dzīve”
  „Ievas Veselība”
  „Annas Psiholoģija”

  Lasīt vairāk
 • 16/11/2020
  MALNAVAS KOLEDŽAS BIBLIOTĒKAS PAGAIDU LIETOŠANAS NOTEIKUMI ĀRKĀRTAS SITUĀCIJAS LAIKĀ

  Saskaņā ar Ministru kabineta lēmumu “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” valstī, no 9. novembra ir mainīta MALNAVAS KOLEDŽAS BIBLIOTĒKAS lietotāju apkalpošanas kārtība.

  1. Apmeklētājiem, vecākiem par 13 gadiem, obligāti jālieto sejas un deguna aizsegs bibliotēkas apmeklējuma laikā.
  2. Maksimālais lasītāju uzturēšanās laiks bibliotēkā – 30 minūtes.
  3. Lasītavas un datoru izmantošanas pakalpojumi ir pieejami – 30 minūtes.
  4. Bibliotēkā ir pieejami printēšanas, kopēšanas un grāmatu, žurnālu apmaiņas pakalpojumi.
  5. Bibliotēkā nenotiek nodarbības un pasākumi, kā arī netiek pieļauta pulcēšanās brīvā laika pavadīšanai.
  6. Maksimālais apmeklētāju skaits bibliotēkas telpās ierobežots līdz 6 apmeklētājiem vienlaicīgi,ievērojot 2 metru distanci .
  7. Bibliotēkas apmeklējums ir individuāls (izņemot vienas mājsaimniecības locekļus).
  8. Bibliotēkas apmeklētājiem ir iespēja, ievērojot visus ārkārtas stāvokļa un distancēšanās priekšnoteikumus, apskatīt izstādes.
  9. Izmantojot bibliotēku pakalpojumus, roku dezinfekcija ir obligāta.

  Bibliotēka patur tiesības neapkalpot un lūgt atstāt bibliotēkas telpas apmeklētājus ar elpošanas ceļu slimību pazīmēm.

  Noteikumi ir spēkā līdz valstī noteiktās ārkārtassituācijas beigām.  Malnavas koledžas bibliotekāre I.Miņina

  Lasīt vairāk
 • 21/10/2020
  ŠURP, GRĀMATAS, UZ SKOLU!

  Rudens Malnavas koledžā sākas ar Zinību dienu, turpinās ar Skolotāju dienu un mūsu izglītības iestādes dzimšanas dienu; šogad- deviņdesmit devīto.

  Visu oktobra mēnesi koledžas bibliotēkā apskatāma plaša 20.gadsimta mācību grāmatu izstāde “Šurp, grāmatas, uz skolu!”. Apmeklētājiem svarīgākais- atkal rokās paturēt SAVU ābeci, aritmētiku, botāniku…. Uzvirmo vesela atmiņu jūra par SAVU pamatskolas, vidusskolas laiku. Tādēļ izstādi nācās papildināt ar lasītāju atnestajiem mācību piederumiem: rasetni, rasējamo dēli, saliekamo ābeci, skaitīkļiem, grāmatu turētāju, akstāmpiederumu trauku… 20.gs.skola nav iedomājama bez apbalvojumiem. Populārākie bija – daiļliteratūras grāmatas ar ierakstiem par labam un teicamām sekmēm mācībās, sasniegumiem olimpiādēs, skolas beigšanu. Blakus šīm grāmatām izvietojušās pagājušā gadsimta skolas dzīvi raksturojoša sastāvdaļa - atmiņu klades. Izstādei radās arī apakšnodaļa “Liecības un apliecības”, jo ģimenes saglabājušas relikvijas – liecības par kādas skolas beigšanu 1929.,1932.,1944.gadā. Lielāko gandarījumu sagādā izstādes sadaļas ar mācību grāmatām no 20.gadsimta 30. un 40.gadiem. Kaut ari vecas un nolietotas, bet kādai dzimtai tik tuvas un dārgas mācību grāmatas! Plašāk izstādē pārstāvēti 60.un 70.gadi. Laikam tas tādēļ, ka pēc 80.gadiem skolēnus ar mācību literatūru apgādāja skolu bibliotēkas.
  Apmeklētājos interesi rada arī izstādes apakšnodaļa “Citādas ābeces”, kas tapusi no bibliotēkas krājuma: “Pieklājības ABC”, “Adīšanas un tamborēšanas ābece”, “Komersanta ABC”, “Sekretāra ABC”, “Ābece nepilngadīgajiem”, “Sporta ABC”, “Auto ABC” un pat “ABC
  slepkavības”…
  Milzīgu pateicību gribu izteikt saviem lasītājiem, pateicoties viņiem tapa šī izstāde. J.T. Barkāne, A. Dukule, I. Ostrovska, I. Kaupuže, V. Aleksandrova, L. Skrima, M. Laganovska, R. Kļaviņa, V. Keiša, V. Klešnika, I. Novikova un V. Indričāns – izstādes veidotāji, atbalstītāji, savas dzimtas vēstures liecību glabātāji.
  Nāciet un klātienē paturiet rokās savu veco mācību grāmatu!

  Lasīt vairāk
 • 15/04/2019
  MALNAVAS KOLEDŽAS BIBLIOTĒKAS UN LASĪTAVAS LIETOŠANAS KĀRTĪBA

  APSTIPRINU: 


  Malnavas koledžas direktors V.Indričāns

  2018. gada 15.novembrī.
  MALNAVAS KOLEDŽAS BIBLIOTĒKAS UN LASĪTAVAS

  LIETOŠANAS KĀRTĪBA

  1.Vispārīgie noteikumi.


  1.1.Bibliotēkas un lasītavas lietošanas kārtība nosaka Malnavas koledžas bibliotēkas un lasītavas (turpmāk- bibliotēka vai lasītava) pakalpojumu sniegšanas kārtību lietotājiem, lietotāju loku, viņu tiesības un pienākumus, kā arī citus ar bibliotēkas un lasītavas lietošanu saistītus jautājumus.

  1.2.Bibliotēkas darbības juridiskais pamats ir Latvijas Republikas likumi un citi spēkā esošie normatīvie akti, Malnavas koledžas nolikums un bibliotēkas reglaments, Malnavas koledžas iekšējās kārtības noteikumi, bibliotēkas un lasītavas lietošanas kārtība un noteikumi datorlietotājiem.

  2.Bibliotēkas un lasītavas lietotāju tiesības.

  2.1.Bibliotēkas un lasītavas lietotājiem ir tiesības bez ierobežojumiem saņemt visu informāciju par bibliotēkas un lasītavas krājumu un informācijas sistēmu, kā arī to izmantot.

  2.2.Bibliotēkas un lasītavas lietotājiem ir tiesības saņemt lasīšanai iespieddarbus un citus dokumentus, kā arī izmantot visus citus bibliotēkas piedāvātos pakalpojumus.

  2.3.Bibliotēkas un lasītavas lietotājiem ir tiesības iepazīties ar bibliotēkas un lasītavas lietošanas kārtību.

  Bibliotēkas un lasītavas lietotāju pienākumi.
  3.1.Bibliotēkas un lasītavas lietotāju pienākums ir ievērot lietošanas kārtību. Par bibliotēkas un lasītavas lietošanas kārtības pārkāpšanu lietotājiem uz laiku vai pavisam var atņemt tiesības lietot bibliotēku un lasītavu.

  3.2.Bibliotēkas un lasītavas lietotāju pienākums ir saudzīgi izturēties pret lietošanā nodotajiem iespieddarbiem vai citiem dokumentiem, bibliotēkas inventāru vai iekārtām, kā arī atlīdzināt zaudējumus, ja tādi radušies lietotāja vainas dēļ.

  3.3. Beidzot mācības vai darba gaitas Malnavas koledžā, lietotāja pienākums ir nokārtot saistības ar bibliotēku.

  Bibliotēkas lietotāju reģistrācijas un pakalpojumu sniegšanas kārtība.
  4.1.Malnavas koledžas bibliotēkas un lasītavas lietotāji ir šīs izglītības iestādes akadēmiskais personāls, skolotāji, studenti, izglītojamie un darbinieki, kā arī ikviena persona, kas izmanto bibliotēkas vai lasītavas pakalpojumus.

  4.2.Reģistrējoties bibliotēkā, jāuzrāda personu apliecinošs dokuments. Bibliotēkas krājuma lietotājiem tiek izrakstīts bibliotēkas lasītāja formulārs.

  4.3.Reģistrējoties lietotāju iepazīstina ar bibliotēkas un lasītavas lietošanas kārtību. Ar savu parakstu lasītāja formulārā lietotājs apliecina apņemšanos ievērot šos noteikumus.

  4.4.Bibliotēkas un lasītavas sniegtie pakalpojumi ir bezmaksas.

  4.5.Bibliotēkā un lasītavā saņemtie izdevumi lietotājam jāatdod, ievērojot noteiktos termiņus:

  4.5.1. mācību fonda izdevumi- mācību pusgads vai gads;

  4.5.2. pamatfonda izdevumi- 15 dienas;

  4.5.3. jaunieguvumi un paaugstināta pieprasījuma grāmatas- 5 dienas;

  4.5.4. periodikas izdevumi- nākamajā dienā;

  4.5.5. nepieciešamības gadījumā ir iespēja vienoties par garāku grāmatu izmantošanas termiņu, sākotnējo termiņu pagarinot.

  4.6.No bibliotēkas un lasītavas fondiem uz mājām neizsniedz retas un ļoti vērtīgas grāmatas, bieži pieprasīto izdevumu vienīgos eksemplārus, mācību grāmatu pēdējos eksemplārus, mākslas albumus, enciklopēdijas, lielās vārdnīcas. Ar šiem materiāliem apmeklētāji var strādāt lasītavā.

  4.7.Bibliotēkas lietotājiem vienlaikus izsniedz visas nepieciešamās mācību grāmatas, bet no pamatfonda vienlaikus izsniedz ne vairāk kā divas grāmatas.

  4.8.Lietotājam neizsniedz viena un tā paša iespieddarba vairākus eksemplārus.

  4.9.Iespieddarbus, kuru nav bibliotēkā, lietotāji var pasūtīt, izmantojot Starpbibliotēku abonementa pakalpojumus. Pasta izdevumi jāapmaksā lietotājam un iespieddarbi jānodod precīzi norādītajā laikā.

  4.10.Datoru izmantošanas kārtību nosaka „Noteikumi datorlietotājiem”.

  4.11.Ja izsniegtā grāmata vai materiāls ir sabojāts vai nozaudēts, lietotājam ir jāatlīdzina zaudējums- jāaizvieto to ar tādu pašu vai līdzvērtīgu iespieddarbu, saskaņojot to ar bibliotekāru. Pazaudēto un sabojāto iespieddarbu vērtību nosaka pēc bibliotēkas uzskaites dokumentos uzrādītajām cenām. Par notikušo aizvietošanu tiek veikti attiecīgie ieraksti „Lasītāju nozaudēto un aizvietoto iespieddarbu uzskaites burtnīcā”; parakstās lietotājs un bibliotekārs.

  4.12.Ja grāmatas sabojātas vai pazudušas nelaimes gadījumā (ugunsgrēks, plūdi utml.), lietotājs raksta paskaidrojumu par notikušo, uz tā parakstās students vai izglītojamais un kurators vai grupas audzinātājs. Attiecīgās grāmatas tiek izslēgtas no fonda, neprasot atlīdzināt zaudējumus.

  4.13.Bibliotēkā pieejami maksas pakalpojumi: kopēšana (saskaņā ar Autortiesību likumu) un drukāšana saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.720 (2013.gada 3.septembrī) par šo darbu izcenojumiem. Bibliotēkas lietotājs ir atbildīgs par autortiesību ievērošanu.

  4.14.Bibliotēka lietotājus neapkalpo, ja nav nodoti iespieddarbi, kuru lietošanas termiņš beidzies.

  5.Uzvedības noteikumi bibliotēkā un lasītavā.

  5.1.Lietotājs nedrīkst iznest no bibliotēkas grāmatas un citus dokumentus, kuru saņemšanu viņš nav noformējis pie bibliotekāra.

  5.2.Iespieddarbos nedrīkst izdarīt atzīmes un svītrojumus, locīt vai tos citādi bojāt. Par pamanītajiem bojājumiem ziņot bibliotekāram, pretējā gadījumā par sabojāto iespieddarbu atbild lietotājs.

  5.3.Bibliotēkas telpās un lasītavā jāievēro kārtība un klusums, nedrīkst traucēt darbu citiem apmeklētājiem. Jāizslēdz mobilo ierīču skaņa.

  5.4.Lasītavā un pie datoriem nedrīkst strādāt virsdrēbēs.

  5.5.Bibliotēkā un lasītavā aizliegts ienest un lietot ēdienus un dzērienus.

  Bibliotēkas lietošanas kārtību izstrādāja bibliotekāre …………..I.Miņina

  Lasīt vairāk
 • 10/05/2021
  14.JŪNIJS- ATCERES UN SĒRU DIENA

  14.JŪNIJS- ATCERES UN SĒRU DIENA

              Kopš 1941.gada 14.jūnija Latvijas iedzīvotāju pirmās masveida deportācijas pagājuši 80 gadi. Naktī uz 14.jūniju tika īstenota specifiska padomju politiskā terora akcija- iedzīvotāju piespiedu pārvietošana un Sibīriju, galējiem ziemeļiem, Kazahstānu. Tika izsūtīti “sociāli bīstami elementi”: Latvijas policisti, virsnieki, robežsargi, aizsargi, politiskie aktīvisti, rūpnieki, tirgotāji. Pat formāli netika meklēti nekādi iegansti, deportācija skāra ne tikai konkrēto personu, bet arī ģimenes locekļus, tajā skaitā mazus bērnus un sirmgalvjus. Valsts arhīvā apkopotas ziņas par 15 424 represētajiem no visiem apriņķiem. Vairāk nekā 6000 deportēto gāja bojā izsūtījumā.

              Bibliotēkā organizēta šim nežēlīgajam, no tautas atmiņas neizdzēšamajam notikumam veltīta literatūras izstāde. Tajā zinātniski darbi, ko sagatavojuši vēsturnieki, dokumentālie darbi, represēto atmiņu grāmatas. Īpaši nozīmīga ir Dz.Gekas sastādītā grāmata divos sējumos “Sibīrijas bērni”,- nevainīgie, nosalušie, nomirušie badā, zaudējušie savus tuviniekus, izdzīvojušie- uzskaitīti šajā fundamentālajā darbā. Tāpat var iepazīties ar deportēto Kārsavas apriņķa iedzīvotāju sarakstu.

              Ir nomainījušās paaudzes, bet šī nozieguma pret Latvijas tautu atceres diena aizvien daudzās ģimenēs ir asaru, sēru un atmiņu diena.

   

  Lasīt vairāk
 • 27/04/2021
  Erasmus Policy Statement (Overall Strategy)

  Malnava College was founded in 1921 as Latgale Agricultural Secondary School. The name of the school has changed several times over time: Malnava Agricultural Technical School, Malnava State Technical School, Malnava Agricultural Technical School, State Malnava Agricultural Technical School, but as of September 1, 2003, the school is Malnava College. Malnava College consists of a structural unit of a vocational secondary school and a study and research department. At Malnava College, 625 students study the vocational education program. 106 stu-dents study higher education in the study department, in full-time studies and 200 students in part-time studies. Our school is one of the oldest educational institutions, it is located on the eastern border of the European Union, as we are located in a rural area, our school is one of the largest and most important cultural, educational and economic points in Latgale region. The aim of our school is to prepare skilled specialists who would be able to work in rural areas. As is known, the Latgale region has a problem with a relatively high unemployment rate and the fact that the population, especially young people, do not want to live in the countryside. Our educational institution teaches and prepares young people who can work skillfully in the countryside, as well as our school is able to offer the same, educational content, as well as quality in educational programs offered by similar colleges in major Latvian cities. Obtaining the Erasmus + Charter would give our school a greater opportunity to offer better quality teaching, so we would be able to attract more learners, study at our school, go to the city and thus prevent rural are-as from dying out. One of the main tasks of the school is to prepare qualified specialists for the labor market, not only in the territory of Latvia, but also abroad. Despite the fact that one of the priorities of our educational institution is to attract young people to stay in the Latgale region, looking at Europe, the goal of our school is to attract young people not to leave the countryside, because it is not only a problem in Latvia, but also in Europe. Of course, as an educational institution, our main goal is to prepare skilled specialists in our field. And, of course, we want to prepare such specialists who, after graduating from our school, would be able to work in their field not only in the territory of Latvia, but in the whole wide world. After graduating, they will be able to work in agriculture, road transport and finance. Qualification practices play a very important role in the training process, especially those that are acquired outside the country. During the internship professional skills are acquired, new knowledge is acquired, existing ones are improved, as well as language skills are improved.

  The second, of course, no less peculiar point is the latest technology, their acquisition, if we mention the same Germany, then, of course, this country is the head of the courts at a higher level, which was concerned with mechanical engineering and agricultural development. German car production is known all over the world and is associated with quality people. The same applies to agricultural development. Latvia has a lot to learn from this type of country, and one of the most effective ways to learn is to let our students do it.

  ·         The main strategic goal is to become an internationally competitive Latgale higher education institution in the European Higher Education Area with motivated, creative and demanded students in the labor market. To offer quality study programs, an attractive study environment and to prepare professional specialists for the regional, national and international labor market.

  ·         To develop the scientific research capacity of the academic staff, ensuring the transfer of knowledge for business development; - to create a modern and sustainable infrastructure territorial complex with modern equipment; -promotion of international recognition of study programs and creation of sustainable cooperation.

  Tasks to be performed for the implementation of strategic goals:

  ·         To develop the implementation of internships abroad for both full-time and part-time students,

  ·         To attract lecturers from abroad in ensuring the study process.

  ·         To develop the content of study programs demanded in the international labor market in cooperation with practice places, employers, public administration institutions, professional organizations and associations,

  ·         To develop cooperation with foreign universities for the improvement of study programs.

  ·         To participate creatively in European education and science programs by supporting the exchange of students, teachers and staff, to modernize scientific research and teaching laboratories, to increase the number of researches important for the region in the scientific activities of students and academic staff,

  ·         To promote cooperation with entrepreneurs and local governments.

  The process of achieving strategic goals is closely linked to developments in international cooperation. Malnava College would like to give its students the opportunity to go on an international internship in any of the member states of the European Union and the European Economic Area. Internship is a part of the study process, therefore credit points are credited for it. Students can choose to go for an international internship after the first or second year, during their studies (according to the rules and requirements of the faculty). Malnava College wants to be one of the Latvian colleges, which is unthinkable without international cooperation, thus offering its students high-quality, progressive, international training. Malnava College is proud of its historical roots in the field of agricultural education in the country. Internships are mainly organized in summer, but there are opportunities to do internships at other times as well. The student can choose the country and company in which to practice.

  Experience shows that individual initiative in finding a company allows you to choose the most suitable internship place and it contributes more to personal growth during the internship. Malnava College tried to offer the existing company contacts with which we have cooperated before.

  During the internship, the student gains new experience both in the professional field, fulfilling responsibilities related to studies, and experience in terms of cultural differences and personal development. Staying in a foreign country for about 3 months with people who may have a radically different perception of life and cultural differences.

  Malnava colleges want to offer and have already started to offer their students the opportunity to study abroad. This means that students have the opportunity to go on exchange studies for one semester or the entire academic year abroad, receiving an Erasmus + scholarship.

  Exchange studies are an invaluable opportunity to expand your intercultural experience, gain new knowledge in your specialty at a European college, strengthen your foreign language skills, and travel and enjoy adventures. Practical training course.

  Every year, Malnava College presents opportunities for its students to participate in Erasmus + project mobilities, students and also employees are told about a unique adventure and the opportunity to gain new experience and new knowledge through the ERASMUS + project. Malnava College wants to participate in the following Erasmus + mobility programs:

  ·         Student study mobility;

  ·         Student internship mobility;

  ·         Mobility of lecturers and staff

  These projects will be implemented as follows, first of all students who want to apply will have some rules they will have to meet the following criteria:

  ·         must have academic achievement;

  ·         motivation;

  ·         involvement in various professional activities and projects;

  ·         ability to adapt to a new environment;

  ·         language knowledge;

  ·         interest in popularizing Malnava College, the region and Latvia.

  Also, before going to any of the projects or internships or studies at any of the European colleges, the student will have to evaluate:

  ·         First of all, you will have to think about your wishes and possibilities to go on exchange trips. The more accurately the student will assess themselves, the better the experience will be

  ·         Attention must be paid to knowledge of the language of the country concerned

  ·         The offer of the desired college courses (language) should be evaluated

  ·         You should consult with the head of your field of study

  ·         Ability to integrate into a foreign culture

  ·         Long absence from home, relatives

  ·         Foreign culinary / entertainment traditions Large / small town / countryside

  ·         Climate, lifestyle

  All these issues will be discussed and consulted with the student. The student will also be offered a list of schools and possible internships, where the student will be able to choose one of the most appropriate educational institutions. Of course, the choice of internship is mostly the student's free choice, but the school will take an active part, help the student to choose a suitable company for the internship, as well as help to establish contacts with the company and contact this company.

  Once the student has chosen an appropriate college or internship place, a Training Agreement will be concluded with the student - a tripartite agreement between the intern, the university and the internship place or study place; Financing agreement for a scholarship between a student and a university; the student will be covered by Insurance - civil law and accident insurance is provided by the higher education institution; and an EHIC card will be issued - mandatory In terms of teacher and staff mobility, the scenario will be similar, initially an employee who wants to go on mobility will be evaluated according to the similar points in the student evaluation criteria, then there will be discussions with the employee about mobility.

  The goals of study mobility of our school are:

   1. To provide an opportunity for students to spend a certain period of study while studying at a higher education institution of another Member State;

  2. To provide students with the opportunity to gain valuable academic, linguistic and cultural experience while studying in other European countries;

  3. To promote co-operation between higher education institutions and to improve the study environment of host universities;

  4. Encourage the development of well-qualified and internationally experienced emerging professionals

  The objectives of traineeship mobility are:

  1. To provide students and recent university graduates with the opportunity to gain practical experience in a company or organization in another European country.

  2. To help students adapt to the requirements of the EU labor market;

  3. Provide opportunities for students and recent graduates to develop their own skills, including language skills, and to improve their under-standing of economic and social culture;

  4. To promote cooperation between universities and companies;

  5. To promote the development of well-qualified, open and internationally experienced young people - future professionals.

  By obtaining the ERASMUS + Charter and participating in ERASMUS + mobility projects, the students of Malnava College will grow their professional growth and personal growth. The projects will help to understand the requirements of the European labor market. In Latgale, the road transport sector and the agricultural sector are the most economically represented sectors. The boom in the field of automotive engineering, as well as the boom in the agricultural sector, was observed after 2004, when EU funds began to flow into Latgale. With finance, new technologies, the latest innovations and technologies flowed into the countryside, all of which created a demand for new and skilled workers.

  The automotive industry, like the agricultural industry, is developing now, because both car production and the demand and production of agricultural machinery and products in the world are developing very fast, it creates a demand for new specialists who are able to work with the latest machinery, use it skillfully, be able to apply the latest technologies in life.

  Upon returning from the internship, students will be able to use the acquired knowledge to provide quality and modern services both in the regions of Latvia and when choosing a job abroad. By implementing this activity, and the end result of successfully graduating from school, our students will be competitive in the labor market, acquired knowledge in the professional field, language skills, communication skills, teamwork, will make a positive contribution at both local and regional level. Also, in cooperation with partners, we improve the acquisition of professional skills and expand our cooperation with foreign organizations, companies and social partners, so that each year only this cooperation remains stronger. By also developing basic and crosectoral skills, such as digital skills, entrepreneurship, language skills, innovative learning opportunities, applying appropriate assessment and certification methods based on learning outcomes, we will have achieved the intended result and will contribute not only to local but also wider regional and national level.

  Impact of Erasmus + projects on Malnava College and its students:

  ·         Increased training of students and teachers by acquiring knowledge from other program countries, as well as improving skills for international cooperation

  ·         Improving the employment rate of program participants.

  ·         Increasing the potential of research projects through college collaboration by creating synergies between different colleges to promote more ambitious projects than if they were implemented individually.

  ·         Promoting the internationalization of the College, both by linking the students and lecturers of the offered training, as well as research within the College.

  ·         As a result of the mobility of the College staff, regional cooperation is promoted. In this regard, we emphasize the special importance of the Erasmus program in Latgale, as it positively influences important aspects of regional development, such as innovation and internationalization. After the exchange of evaluation of the practical implementation of the Erasmus program, teacher teachers also benefit, such as those listed below: share new ideas

  ·         Inspired by new colleagues and different perspectives

  ·         Discovering new teaching methods

  ·         Developing new skills

  ·         Developing an international network

  ·         Improving language skills

  ·         Improving a personal CV

  Malnava College benefits from Erasmus + projects

  ·         Staff receive financial support for professional development and training through Erasmus funding

  ·         Staff return motivated and engaged

  ·         Staff can replace the institution's work in partner institutions abroad

  ·         Staff can learn about the latest developments across Europe

  ·         This will improve the institution's international position

  Erasmus exchanges help to increase employment and can become a competitive advantage in the labor market, as an element that most employers see as positive. In this regard, Malnava College conducted a survey of local students on the impact of the Erasmus + project on students, some of whom had already participated in similar mobility in previous educational institutions. Most of the students surveyed believe that the Erasmus program has and will have a positive impact on their careers. , and many believe that exchanges have a significant impact on their personal lives. The main factors identified as very important are: curiosity about research and actual work in another country (76.4%), curiosity about living in another country (65%) and the need to meet other cultures (61, 8%). A brief analysis of the skills that would have a strong impact on students after Erasmus mobility: language skills, communication skills, professional knowledge and skills, scientific / academic knowledge and skills. As far as personal development is concerned, we believe that such skills would affect our students the most - self-confidence, personal independence, attitude towards the profession.

  Another benefit of the Erasmus exchange program is the improvement of interpersonal relations between foreigners, which is confirmed by the positive evaluations of students. Students confirm that their relations with foreigners have improved, and the improvement could develop with each new mobility. A comparative analysis of the Erasmus program in terms of the personal and professional needs of students shows that their expectations are usually met during their experience abroad. Students will be pre-trained before driving. Students will also be provided with language skills, as well as pedagogical, cultural and economic training, in which we will inform and provide information about the country, its traditions, peculiarities of life, culture and economy, so that they can successfully integrate into the new environment. when they leave. Must be able to understand the people of the country.

  Before the implementation of the practice / studies, students are introduced to the practice / education program, its requirements and the defined living conditions.

  Students will also be offered additional language skills in both conversational and professional language learning.

  Inspiring sustainability in education is the key to achieving long-lasting (sustainable, environmentally friendly) practices in different sec-tors. The road to a more sustainable society begins with education at all levels to raise awareness, understanding and knowledge of the practical challenges of sustainability. Several calls for action have emphasized the importance of higher education in this context. Education is our way of increasing knowledge and thus assessing sustainable development. That is why our school also works on its sustainable development. Education that promotes

  1) awareness of sustainable development and

  2) development of sustainable ways of thinking is considered important. We want the focus on sustainable development to be integrated into traditional programs in both road transport and the agricultural sector. Our goal is to make Malnava College one of the schools, one of the goals of which is sustainable development, and we believe that it has an area of application and development among the colleges. The perspective is also emphasized in the development of sustainable training programs we want and strive to involve citizens in sustainable development through a variety of services. Development in Malnavs College figures, so initially in the first year, we would like to send in mobility 10 students - 5 staff representatives, in the second year 15 students - 7 staff representatives, in the third year 23 students, 10 staff representatives; in the fourth year 26 students; 13 staff representatives; in the fifth year 30 students; 16 staff representatives

  Lasīt vairāk
 • 22/04/2021
  MALNAVA UN MALNAVIEŠI SIMTGADES GAIDĀS

  Koledžas lasītavā organizēta literatūras izstāde “Malnava un malnavieši simtgades gaidās”. Izstādē izvietotas bijušā direktora V.Pušmucāna, pedagogu N.Ņikuļina un V.Pavlovskas izdotās grāmatas. Par Malnavu, savu dzimtu, dzīvi un dzejas rakstījuši absolventi: H.Logins, V.Dzenis, J.Būmanis, B.Dzene, I.Keišs, R.Apars. Izstādē atradīsiet grāmatas, kas attēlo kureliešu un mūsu absolventa Roberta Rubeņa, kuram veltīta piemiņas plāksne pie muižas ēkas, darbību Otrajā pasaules karā. Var iepazīties ar informatīvo materiālu par Malnavas un mūsu izglītības iestādes vēsturi. To papildina tematiskās mapes par Malnavu un malnaviešiem pēdējo gadu periodikā.

  Lasīt vairāk
 • 22/04/2021
  MALNAVAS KOLEDŽA SIMTGADES GAIDĀS…

  …saņēma pirmo dāvanu- Valentīnas Pavlovskas grāmatu “Tēva meita” no autores rokām. V. Pavlovska strādāja mūsu izglītības iestādē no 1978. līdz 2002.gadam. Audzēkņiem viņa mācīja lauksaimniecības ekonomiku un organizācijas plānošanu, mašīnrakstīšanu, dabas aizsardzību. Ilgus gadus viņa bija grāmatvedības nodaļas vadītāja, pēc tam struktūrvienības vadītāja izglītības sfērā. Valentīna aktīvi piedalījās Malnavas sabiedriskajā dzīvē un pašdarbībā. Atmiņā palikušas kopīgās ekskursijas, jauktā kora mēģinājumi un uzstāšanās, atraktīva darbošanās sieviešu ansamblī “Bļaukas”.

  “Kāpēc es rakstu šo grāmatu? Tāpēc, ka nevaru nerakstīt. Lai ko es darītu, lai kur ietu, nepārtraukti domāju par lietām, kas man būtu jāuzraksta,” tā savā atmiņu stāstā “Tēva meita” raksta autore. Grāmata mūs aizved 20.gadsimta 60. un 70.gados uz Latvijas austrumu pierobežu Ludzas rajonā. Kolhozs, biešu ravēšanas normas, iedzīvotāju masveida pārcelšanās uz ciematiem, tintes pildspalvas, komunistiskā un ateistiskā audzināšana skolās, pionieri un komjaunieši… Autores vienaudžiem šie jēdzieni nav sveši. Iespējams, ka daudzi vēl kavējas nostaļģiskās jaunības dienu atmiņās, kad “zāle bija zaļāka”, bet citi sarauc pieri grumbās, atceroties totalitārā režīma nejēdzības laukos. 21.gadsimta jauniešiem, tajā skaitā Malnavas koledžas audzēkņiem, padomju periods ir nezināmā teritorija, jēdzieni ir samēra sveši, labākajā gadījumā mācīti skolā vai dzirdēti atmiņu stāstos savās ģimenēs. Valentīnas grāmata labi iekļaujas Latvijas vēstures izpratnē caur cilvēkstāstiem, konkrēto notikumu dalībniekiem un aculieciniekiem, nekautrējoties atklāt savas sajūtas un pieredzēto. Mums vēl jo vērtīgāk ir tas, ka Valentīna ir uzbūrusi ikdienu padomju realitātes laikā mūsu dzimtajā Latgalē.

  Vēlēsim Valentīnai darbīgu laiku un gaidīsim atmiņu grāmatu par Malnavā pavadītajiem gadiem!

  Lasīt vairāk
 • 17/03/2021
  IZMANTOJIET IESPĒJU!

  Latvijas Nacionālā bibliotēka piedāvā savas digitālās bibliotēkas saturu bez autortiesību ierobežojumiem.

  Lasīt vairāk
 • 16/03/2021
  1.aprīlis- joku un smieklu diena

  “Katra diena, kurā neesi smējies, ir pazaudēta,” teicis slavenais Čārlijs Čaplins. Humors noder vienmēr, pat runājot par nopietnām lietām, var iepīt kādu asprātīgu salīdzinājumu, anekdoti, kas ļauj atslābt. Smiekli un smaids liecina par prieku.

  Smejoties organismā vairojas leikocīti – imūnsistēmas šūnas, kas aizsargā organismu pret infekcijām, kā arī izdalās endorfīni jeb tā dēvētie "laimes hormoni", kas rada labsajūtu, eiforiju un nomierinošu efektu. Smaidīgs un priecīgs cilvēks izskatās daudz pievilcīgāks par drūmu un norūpējušos.

  Bibliotēkā organizēta izstāde “Smiekli- tie ir vitamīni”, kurā ir anekdošu krājumi, humoresku izlases, slavenu karikatūristu-H. Bidstrupa, Ž. Efela, A. Kandelaki- grāmatas. Arī Jura Cybuļa, Krapacu Ļuces, Zalta Ubaga un citu autoru sastādītās joku grāmatas latgaliešu valodā atradīsiet izstādē. Jaunākajā grāmatā “Byusi vasals!” varam lasīt bozovieša Jura Linuža joku gabaliņus un arī Kārsavas vidusskolas bijušās skolotājas Helēnas Valaines dzīves un darba humoristiskus atgadījumus. Daudzos lietišķos periodikas izdevumos, kā “Latvijas Lopkopis”, “Skola un Ģimene”, “IR”, “Vietējā Latgales Avīze”, ir humora lappusīte.

  Nāciet, lasiet un smejieties uz veselību!

  Lasīt vairāk
 • 02/03/2021
  SIEVIETĒM VELTĪTĀ PERIODIKAS RAKSTU IZSTĀDE

  Tuvojas skaistie pavasara svētki… Koledžas bibliotēka aicina iepazīties ar slavenām sievietēm politikā un Latgales uzņēmējām, par kurām rakstīts 2021.-2020.gada prese izdevumos

  Lasīt vairāk
 • 02/03/2021
  PuMPuRAM MALNAVĀ – 3 GADI!

  Malnavas koledžā pašlaik rit septītais darba semestris projektā Nr. 8. 3. 4. 0 /16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” jeb Pumpurs.

  Šis darba periods malnaviešiem arī projektā ir saspringts un atbildīgs. Lai gan valstī izsludinātās ārkārtas situācijas laikā, daudzi darbi notiek attālināti, malnavieši projekta ietvaros cenšas nodrošināt saviem projekta audzēkņiem ēdināšanas atbalstu un notiek arī konsultatīvā atbalsta sniegšana attālināti- tiešsaistēs ar skolotājiem. Projektā darbojas saliedēts, atbildīgs un zinošs audzinātāju un atbalsta personāla kolektīvs, kas sadarbojas ar jauniešiem, apzina un novērtē katra jaunieša sadzīves situāciju, un piedāvā palīdzību, ko sniedz projekts.

  Paldies IAP audzinātāju komandai, mūsu ēdinātājam SIA CPA par sadarbību un palīdzību ēdināšanas atbalsta nodrošināšanā.

  Lasīt vairāk
 • 16/02/2021
  Nāc un lasi!

  Bibliotēkas krājums ir papildināts ar jaunāko literatūru. Nāc un lasi latviešu un ārzemju autoru darbus dažādos žanros! Detektīvi, vēsturiskie romāni, biogrāfiskie darbi, fantāzijas darbi, jauniešu romāni- gaida SAVU lasītāju. Ar jaunām grāmatām papildinātas ekonomikas, lauksaimniecības, vēstures, psiholoģijas nodaļas. LASĪT - TAS IR STILĪGI!

  Lasīt vairāk
 • 15/01/2021
  BIOLOĢISKĀ LAUKSAIMNIECĪBA

  Malnavas koledžā notiek pieteikšanās profesionālās pilnveides kursiem “BIOLOĢISKĀ LAUKSAIMNIECĪBA” (Licence Nr. P – 14238 izdota 2016. gada 14. jūlijā) 180 stundu apjomā.

  Mācību sākums: 2021. gada 29. janvārī
  Mācību ilgums: trīs – četri mēneši, nodarbības notiek piektdienās un sestdienās.
  Mācību maksa:180.00 EUR
  Mācību noslēgumā dalībnieki saņems valsts atzītu izglītības dokumentu – Apliecību par profesionālās pilnveides izglītību.
  Lūdzam iepriekš pieteikt savu piedalīšanos mācībās:
  zvanot pa tālruni +371 65733274
  aipildot anketu https://ej.uz/biomk

  Lasīt vairāk
 • 28/12/2020
  PASŪTĪTIE PRESES IZDEVUMI MALNAVAS KOLEDŽAS BIBLIOTĒKAI 2021.GADAM

  LAIKRAKSTI:


  „Izglītība un Kultūra”- e-laikraksts
  “Latvijas avīze”
  „Ludzas Zeme”
  „Vietējā Latgales Avīze”
  “Ievas Padomu Avīze”


  ŽURNĀLI:
  „A-12-Ceļš uz Latgali”,
  „Agro Tops”,
  „Bilance”,
  “Bioloģiski”,
  “Dari Pats”,
  „Dārza Pasaule”,
  “Dārzs un Drava”,
  „Grāmatvedība un Ekonomika”-elektron.žurnāls,
  “Ieva”,
  “100 Labi Padomi”,
  „Ievas Dārzs”,
  “Lauku Māja”,
  “Ievas Stāsti”,
  „Ilustrētā Pasaules Vēsture”,
  „Ilustrētā Zinātne”,
  “IR”,
  “IR Nauda”,
  “Skola un Ģimene”,
  „Vakara Romāns”,
  “Latvijas Lopkopis”,
  „Lauku Avīzes Tematiskā Avīze”,
  „Mājas Viesis”,
  “Patiesā Dzīve”,
  “Pērle” ,
  “Planētas Noslēpumi”,
  „Praktiskais Latvietis”,
  “Profi”,
  „Saimnieks.LV”,
  “Santa”,
  “Veselība”,
  “За Рулём”,
  “Top Gear UK”


  AR KĀRSAVAS PAŠVALDĪBAS FINANSIĀLU ATBALSTU PASŪTĪTI:
  „Privātā Dzīve”
  „Ievas Veselība”
  „Annas Psiholoģija”

  Lasīt vairāk
 • 16/11/2020
  MALNAVAS KOLEDŽAS BIBLIOTĒKAS PAGAIDU LIETOŠANAS NOTEIKUMI ĀRKĀRTAS SITUĀCIJAS LAIKĀ

  Saskaņā ar Ministru kabineta lēmumu “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” valstī, no 9. novembra ir mainīta MALNAVAS KOLEDŽAS BIBLIOTĒKAS lietotāju apkalpošanas kārtība.

  1. Apmeklētājiem, vecākiem par 13 gadiem, obligāti jālieto sejas un deguna aizsegs bibliotēkas apmeklējuma laikā.
  2. Maksimālais lasītāju uzturēšanās laiks bibliotēkā – 30 minūtes.
  3. Lasītavas un datoru izmantošanas pakalpojumi ir pieejami – 30 minūtes.
  4. Bibliotēkā ir pieejami printēšanas, kopēšanas un grāmatu, žurnālu apmaiņas pakalpojumi.
  5. Bibliotēkā nenotiek nodarbības un pasākumi, kā arī netiek pieļauta pulcēšanās brīvā laika pavadīšanai.
  6. Maksimālais apmeklētāju skaits bibliotēkas telpās ierobežots līdz 6 apmeklētājiem vienlaicīgi,ievērojot 2 metru distanci .
  7. Bibliotēkas apmeklējums ir individuāls (izņemot vienas mājsaimniecības locekļus).
  8. Bibliotēkas apmeklētājiem ir iespēja, ievērojot visus ārkārtas stāvokļa un distancēšanās priekšnoteikumus, apskatīt izstādes.
  9. Izmantojot bibliotēku pakalpojumus, roku dezinfekcija ir obligāta.

  Bibliotēka patur tiesības neapkalpot un lūgt atstāt bibliotēkas telpas apmeklētājus ar elpošanas ceļu slimību pazīmēm.

  Noteikumi ir spēkā līdz valstī noteiktās ārkārtassituācijas beigām.  Malnavas koledžas bibliotekāre I.Miņina

  Lasīt vairāk
 • 12/11/2020
  PuMPuRS TURPINA DARBU!

  Malnavas

  koledža jau trešo mācību gadu turpina īstenot Projektu Nr. 8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (projekts PuMPuRS). Izglītības kvalitātes valsts dienests īsteno Eiropas Sociālā fonda projektu "Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai" - PuMPuRS, lai mazinātu to bērnu un jauniešu skaitu, kas pārtrauc mācības un nepabeidz skolu. Malnavas koledžā projektā iesaistītiem 1. līdz 4. kursu izglītojamiem tiek sniegts gan individuālais materiālais un konsultatīvais atbalsts ar priekšlaicīgu mācību pārtraukšanas risku, gan sistēmiskais atbalsts riska grupas identificēšanai un uzskaitei. Tas rada atbalstošas mācību vides izveidošanu skolā. Šajā mācību semestrī atbalsts sniegts arī pedagogiem, nodrošinot Supervīzijas nodarbības, kas palīdzēs pedagogiem tikt galā ar profesionālās darbības izaicinājumiem. Gan 22.-23. oktobrī mācības (tiešsaitē) ”Darbs jaunatnes jomā ar priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riska grupas jauniešiem” , gan 6. novembrī notikušās Supervīzijas ( tiešsaistē) palīdzēs pedagogiem atpazīt priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riskus,veicināt izpratni par priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riska izglītojamo sociāli emocionālajām vajadzībām. 2020./2021. mācību gada 1. semestrī atbalstu no projekta saņem 50 Malnavas koledžas izglītojamie, kuriem tiek sniegts atbalsts transporta, ēdināšanas un naktsmītnes izdevumu segšanai, kā arī konsultatīvais atbalsts. 

  Gan ārkārtējās situācijas laikā pavasarī, gan arī novembrī, kad koledžā darbs norit attālināti, tiem projekta PuMPuRS audzēkņiem, kuri ierodas skolā uz praktiskajām mācībām, tiek sniegts atbalsts transporta, ēdināšanas un naktsmītnes izdevumu segšanai, kā arī konsultatīvais atbalsts. Pateicoties mūsu ēdinātāja SIA CPA vadītājas Ināras Nagles atbalstam un atsaucīgajam ēdnīcas kolektīvam vadītājas Zintas Lukaševicas, pavārīšu Aijas Igaunes un Inetas Caunes darbam, Malnavas PuMPuRS gan ikdienā garšīgi pusdieno, gan saņem sagatavotās ēdināšanas pakas.
  Projekta koordinatore Malnavas koledžā Ilga Novikova

  Lasīt vairāk
 • 21/10/2020
  ŠURP, GRĀMATAS, UZ SKOLU!

  Rudens Malnavas koledžā sākas ar Zinību dienu, turpinās ar Skolotāju dienu un mūsu izglītības iestādes dzimšanas dienu; šogad- deviņdesmit devīto.

  Visu oktobra mēnesi koledžas bibliotēkā apskatāma plaša 20.gadsimta mācību grāmatu izstāde “Šurp, grāmatas, uz skolu!”. Apmeklētājiem svarīgākais- atkal rokās paturēt SAVU ābeci, aritmētiku, botāniku…. Uzvirmo vesela atmiņu jūra par SAVU pamatskolas, vidusskolas laiku. Tādēļ izstādi nācās papildināt ar lasītāju atnestajiem mācību piederumiem: rasetni, rasējamo dēli, saliekamo ābeci, skaitīkļiem, grāmatu turētāju, akstāmpiederumu trauku… 20.gs.skola nav iedomājama bez apbalvojumiem. Populārākie bija – daiļliteratūras grāmatas ar ierakstiem par labam un teicamām sekmēm mācībās, sasniegumiem olimpiādēs, skolas beigšanu. Blakus šīm grāmatām izvietojušās pagājušā gadsimta skolas dzīvi raksturojoša sastāvdaļa - atmiņu klades. Izstādei radās arī apakšnodaļa “Liecības un apliecības”, jo ģimenes saglabājušas relikvijas – liecības par kādas skolas beigšanu 1929.,1932.,1944.gadā. Lielāko gandarījumu sagādā izstādes sadaļas ar mācību grāmatām no 20.gadsimta 30. un 40.gadiem. Kaut ari vecas un nolietotas, bet kādai dzimtai tik tuvas un dārgas mācību grāmatas! Plašāk izstādē pārstāvēti 60.un 70.gadi. Laikam tas tādēļ, ka pēc 80.gadiem skolēnus ar mācību literatūru apgādāja skolu bibliotēkas.
  Apmeklētājos interesi rada arī izstādes apakšnodaļa “Citādas ābeces”, kas tapusi no bibliotēkas krājuma: “Pieklājības ABC”, “Adīšanas un tamborēšanas ābece”, “Komersanta ABC”, “Sekretāra ABC”, “Ābece nepilngadīgajiem”, “Sporta ABC”, “Auto ABC” un pat “ABC
  slepkavības”…
  Milzīgu pateicību gribu izteikt saviem lasītājiem, pateicoties viņiem tapa šī izstāde. J.T. Barkāne, A. Dukule, I. Ostrovska, I. Kaupuže, V. Aleksandrova, L. Skrima, M. Laganovska, R. Kļaviņa, V. Keiša, V. Klešnika, I. Novikova un V. Indričāns – izstādes veidotāji, atbalstītāji, savas dzimtas vēstures liecību glabātāji.
  Nāciet un klātienē paturiet rokās savu veco mācību grāmatu!

  Lasīt vairāk
 • 28/06/2020
  Malnavas koledžā realizē Erasmus + programmas mobilitātes projektu 2017-1-LV01-KA102-035247 ‘’Malnavas koledžas audzēkņu prakse Vācijā’’

  No 02.10.2017. līdz 20.10.2017. Malnavas koledžas 20 audzēkņi 2 izglītības programmās – Lauksaimniecība un lauksaimniecības tehnika pie sadarbības partneriem DEULA-Nienburg GmbH Vācijā, apstiprinātais finansējums projektam ir 41920,00 EUR.


  Sadarbības partneris, ar kuru ir panākta vienošanās par prakses īstenošanu lauksaimniecības izglītības programmas audzēkņiem, ir Vācijas Lauksaimniecības mācību centrs ( Deutsche Lehranstalt für Agrartechnik ). Tas tika dibināts 1926. gadā. Kopš 1962.gada tā atrodas Vācijas pilsētā Ninburgā. Kopš 1992.gada tā ir ierakstīta reģistrā kā bezpeļņas sabiedrība ar ierobežotu atbildību .Uzņēmums DEULA – Nienburg GmbH ir moderns izglītības un apmācības centrs, ar kopējo platību apmēram 9000 m² , un ir lielākais šāda veida apmācības centrs Vācijā . Bez tam, ir moderna dienesta viesnīca ar telpām arī konferencēm un sanāksmēm, kā arī ēdināšanas uzņēmums, kas var nodrošināt izglītojamo ēdināšanu visu prakses laiku.
  Lielākā daļa no apmācības programmām vērstas uz apmācību un prasmju attīstību lauksaimniecības, transporta jomā. Apmācību programmas ir vērstas uz profesijas ieguvi, par kvalifikāciju, apmācību moduļiem. Tā kā skola ir specializējušies lauksaimniecības jomā, tad uzskatām, ka šis ir labs sadarbības partneris, kas spēj nodrošināt mācību praksi lauksaimniecības izglītības programmas audzēkņiem, sniedzot iespēju strādāt uz modernas lauksaimniecības tehnikas, modernās firmās un uzņēmumos.

  Lasīt vairāk
 • 28/06/2020
  Malnavas koledžā realizēja Erasmus + programmas mobilitātes projektu

  No 02.10.2017. līdz 20.10.2017. Malnavas koledžas 20 audzēkņi 2 izglītības programmās – Lauksaimniecība un lauksaimniecības tehnika bija mobilitātē pie sadarbības partneriem DEULA-Nienburg GmbH Vācijā

  Sadarbības partneri piedāvāja arī izglītojošus seminārus lauksaimniecības jomā, tāpat arī praktiskās apmācības par lauksaimniecības jomas attīstību un mazā biznesa iespējām šajā jomā. Ar sadarbības partneriem tika saskaņota prakses apmācības programma gan lauku īpašuma apsaimniekošanas, gan lauksaimniecības tehnikas izglītības programmas izglītojamajiem.

  Lasīt vairāk
 • 28/06/2020
  Malnavas koledžā turpinās darbs Erasmus + programmas mobilitātes projektā ‘’Malnavas koledžas audzēkņu prakse Vācijā’’

  No 03.10.2016. līdz 01.11.2016. Malnavas koledžas 20 audzēkņi 2 izglītības programmās – Lauksaimniecība un lauksaimniecības tehnika pie sadarbības partneriem DEULA-Nienburg GmbH Vācijā, īsteno praksi, apgūstot jaunas prasmes un iemaņas strādājot ar jaunāko un modernāko tehniku, aprīkojumu, instrumentiem.

  Sadarbības partnera darbinieki piedāvā savu pieredzi, kas gūta dažādos starptautiskos projektos, savas zināšanas un kompetences nodod arī audzēkņiem lauksaimniecības, autotransporta , lauksaimniecības tehnikas apkopes un lauku darbu jomās. Audzēkņiem ir bijusi iespēja gan apmeklēt modernus lauku tehnikas ražošanas uzņēmumus, gan pašiem praktiski darboties uz šīs tehnikas. Tika apmeklēts liels uzņēmums ‘’Amazone’’, kas ražo lauksaimniecības tehniku. Gūta jauna pieredze.

  Prakses laikā jaunieši:

  papildināja, padziļināja un nostiprināja zināšanas lauksaimniecības tehnikas izmantošanā, tehniskajā apkopē, diagnostikas un remonta darbos, darbu plānošanā un organizēšanā;
  ieguva praktiskā darba iemaņas, veicot darbus ar lauksaimniecības tehniku;
  iepazinās un apguva laukkopības un lopkopības un mežsaimniecības darba specifiku, tehnoloģijas.

  Neatsverams mobilitātes ieguvums ir ārī svešvalodu apguve un zināšanu papildināšana, prasme strādāt internacionālā komandā, uzlabots un pilnveidots zināšanu un profesionālo kompetenču līmenis.

  Sekot līdzi projekta aktivitātēm, video un fotogalerijai par prakses norisi var arī sociālajos tīklos: https://www.facebook.com/malnava/?fref=ts

  Lasīt vairāk
 • 26/06/2019
  Projekts Nr. 8.1.4.0/17/I/004

  “Augstākās izglītības studiju programmas “Uzņēmējdarbība lauksaimniecībā” infrastruktūras un aprīkojuma modernizēšana Malnavas koledžā”

  Lasīt vairāk
 • 26/06/2019
  Projekts Nr. 4.2.1.2/17/I/007

  Projekts Nr. 4.2.1.2/17/I/007 “Energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu īstenošana Malnavas koledžas muižas ēkai Muižas ielā 4, Malnavā, Malnavas pagastā”

  Lasīt vairāk
 • 25/06/2019
  LAT-LIT

  Projekts 2017

  www.latlit.euwww.europa.euLAT-LIT projekts Malnavas koledžā
  Interreg Latvija – Lietuva programmas 2014. – 2020.gadam Otrajā programmas prioritātē Nodarbinātības un darbaspēka mobilitātes atbalstam projekts « Labour Market with out Borders »/ «MOBILITY” LLI- 183

  Lasīt vairāk
 • 15/04/2019
  MALNAVAS KOLEDŽAS BIBLIOTĒKAS UN LASĪTAVAS LIETOŠANAS KĀRTĪBA

  APSTIPRINU: 


  Malnavas koledžas direktors V.Indričāns

  2018. gada 15.novembrī.
  MALNAVAS KOLEDŽAS BIBLIOTĒKAS UN LASĪTAVAS

  LIETOŠANAS KĀRTĪBA

  1.Vispārīgie noteikumi.


  1.1.Bibliotēkas un lasītavas lietošanas kārtība nosaka Malnavas koledžas bibliotēkas un lasītavas (turpmāk- bibliotēka vai lasītava) pakalpojumu sniegšanas kārtību lietotājiem, lietotāju loku, viņu tiesības un pienākumus, kā arī citus ar bibliotēkas un lasītavas lietošanu saistītus jautājumus.

  1.2.Bibliotēkas darbības juridiskais pamats ir Latvijas Republikas likumi un citi spēkā esošie normatīvie akti, Malnavas koledžas nolikums un bibliotēkas reglaments, Malnavas koledžas iekšējās kārtības noteikumi, bibliotēkas un lasītavas lietošanas kārtība un noteikumi datorlietotājiem.

  2.Bibliotēkas un lasītavas lietotāju tiesības.

  2.1.Bibliotēkas un lasītavas lietotājiem ir tiesības bez ierobežojumiem saņemt visu informāciju par bibliotēkas un lasītavas krājumu un informācijas sistēmu, kā arī to izmantot.

  2.2.Bibliotēkas un lasītavas lietotājiem ir tiesības saņemt lasīšanai iespieddarbus un citus dokumentus, kā arī izmantot visus citus bibliotēkas piedāvātos pakalpojumus.

  2.3.Bibliotēkas un lasītavas lietotājiem ir tiesības iepazīties ar bibliotēkas un lasītavas lietošanas kārtību.

  Bibliotēkas un lasītavas lietotāju pienākumi.
  3.1.Bibliotēkas un lasītavas lietotāju pienākums ir ievērot lietošanas kārtību. Par bibliotēkas un lasītavas lietošanas kārtības pārkāpšanu lietotājiem uz laiku vai pavisam var atņemt tiesības lietot bibliotēku un lasītavu.

  3.2.Bibliotēkas un lasītavas lietotāju pienākums ir saudzīgi izturēties pret lietošanā nodotajiem iespieddarbiem vai citiem dokumentiem, bibliotēkas inventāru vai iekārtām, kā arī atlīdzināt zaudējumus, ja tādi radušies lietotāja vainas dēļ.

  3.3. Beidzot mācības vai darba gaitas Malnavas koledžā, lietotāja pienākums ir nokārtot saistības ar bibliotēku.

  Bibliotēkas lietotāju reģistrācijas un pakalpojumu sniegšanas kārtība.
  4.1.Malnavas koledžas bibliotēkas un lasītavas lietotāji ir šīs izglītības iestādes akadēmiskais personāls, skolotāji, studenti, izglītojamie un darbinieki, kā arī ikviena persona, kas izmanto bibliotēkas vai lasītavas pakalpojumus.

  4.2.Reģistrējoties bibliotēkā, jāuzrāda personu apliecinošs dokuments. Bibliotēkas krājuma lietotājiem tiek izrakstīts bibliotēkas lasītāja formulārs.

  4.3.Reģistrējoties lietotāju iepazīstina ar bibliotēkas un lasītavas lietošanas kārtību. Ar savu parakstu lasītāja formulārā lietotājs apliecina apņemšanos ievērot šos noteikumus.

  4.4.Bibliotēkas un lasītavas sniegtie pakalpojumi ir bezmaksas.

  4.5.Bibliotēkā un lasītavā saņemtie izdevumi lietotājam jāatdod, ievērojot noteiktos termiņus:

  4.5.1. mācību fonda izdevumi- mācību pusgads vai gads;

  4.5.2. pamatfonda izdevumi- 15 dienas;

  4.5.3. jaunieguvumi un paaugstināta pieprasījuma grāmatas- 5 dienas;

  4.5.4. periodikas izdevumi- nākamajā dienā;

  4.5.5. nepieciešamības gadījumā ir iespēja vienoties par garāku grāmatu izmantošanas termiņu, sākotnējo termiņu pagarinot.

  4.6.No bibliotēkas un lasītavas fondiem uz mājām neizsniedz retas un ļoti vērtīgas grāmatas, bieži pieprasīto izdevumu vienīgos eksemplārus, mācību grāmatu pēdējos eksemplārus, mākslas albumus, enciklopēdijas, lielās vārdnīcas. Ar šiem materiāliem apmeklētāji var strādāt lasītavā.

  4.7.Bibliotēkas lietotājiem vienlaikus izsniedz visas nepieciešamās mācību grāmatas, bet no pamatfonda vienlaikus izsniedz ne vairāk kā divas grāmatas.

  4.8.Lietotājam neizsniedz viena un tā paša iespieddarba vairākus eksemplārus.

  4.9.Iespieddarbus, kuru nav bibliotēkā, lietotāji var pasūtīt, izmantojot Starpbibliotēku abonementa pakalpojumus. Pasta izdevumi jāapmaksā lietotājam un iespieddarbi jānodod precīzi norādītajā laikā.

  4.10.Datoru izmantošanas kārtību nosaka „Noteikumi datorlietotājiem”.

  4.11.Ja izsniegtā grāmata vai materiāls ir sabojāts vai nozaudēts, lietotājam ir jāatlīdzina zaudējums- jāaizvieto to ar tādu pašu vai līdzvērtīgu iespieddarbu, saskaņojot to ar bibliotekāru. Pazaudēto un sabojāto iespieddarbu vērtību nosaka pēc bibliotēkas uzskaites dokumentos uzrādītajām cenām. Par notikušo aizvietošanu tiek veikti attiecīgie ieraksti „Lasītāju nozaudēto un aizvietoto iespieddarbu uzskaites burtnīcā”; parakstās lietotājs un bibliotekārs.

  4.12.Ja grāmatas sabojātas vai pazudušas nelaimes gadījumā (ugunsgrēks, plūdi utml.), lietotājs raksta paskaidrojumu par notikušo, uz tā parakstās students vai izglītojamais un kurators vai grupas audzinātājs. Attiecīgās grāmatas tiek izslēgtas no fonda, neprasot atlīdzināt zaudējumus.

  4.13.Bibliotēkā pieejami maksas pakalpojumi: kopēšana (saskaņā ar Autortiesību likumu) un drukāšana saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.720 (2013.gada 3.septembrī) par šo darbu izcenojumiem. Bibliotēkas lietotājs ir atbildīgs par autortiesību ievērošanu.

  4.14.Bibliotēka lietotājus neapkalpo, ja nav nodoti iespieddarbi, kuru lietošanas termiņš beidzies.

  5.Uzvedības noteikumi bibliotēkā un lasītavā.

  5.1.Lietotājs nedrīkst iznest no bibliotēkas grāmatas un citus dokumentus, kuru saņemšanu viņš nav noformējis pie bibliotekāra.

  5.2.Iespieddarbos nedrīkst izdarīt atzīmes un svītrojumus, locīt vai tos citādi bojāt. Par pamanītajiem bojājumiem ziņot bibliotekāram, pretējā gadījumā par sabojāto iespieddarbu atbild lietotājs.

  5.3.Bibliotēkas telpās un lasītavā jāievēro kārtība un klusums, nedrīkst traucēt darbu citiem apmeklētājiem. Jāizslēdz mobilo ierīču skaņa.

  5.4.Lasītavā un pie datoriem nedrīkst strādāt virsdrēbēs.

  5.5.Bibliotēkā un lasītavā aizliegts ienest un lietot ēdienus un dzērienus.

  Bibliotēkas lietošanas kārtību izstrādāja bibliotekāre …………..I.Miņina

  Lasīt vairāk
 • 05/02/2019
  Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai


  Projekts Nr. 8.3.4.0/16/I/001

  Izglītības kvalitātes valsts dienests īsteno Eiropas Sociālā fonda projektu “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” – PuMPuRS, lai mazinātu to bērnu un jauniešu skaitu, kas pārtrauc mācības un nepabeidz skolu. Paredzēts iesaistīt vismaz 80 % pašvaldību, aptverot 614 vispārējās un profesionālās izglītības iestādes. Projekts veicina ilgtspējīgas sadarbības sistēmas veidošanu starp pašvaldību, skolu, pedagogiem un vecākiem, lai laikus identificētu bērnus un jauniešus ar risku pārtraukt mācības un sniegtu viņiem personalizētu atbalstu.

  Lasīt vairāk
 • 10/05/2021
  14.JŪNIJS- ATCERES UN SĒRU DIENA

  14.JŪNIJS- ATCERES UN SĒRU DIENA

              Kopš 1941.gada 14.jūnija Latvijas iedzīvotāju pirmās masveida deportācijas pagājuši 80 gadi. Naktī uz 14.jūniju tika īstenota specifiska padomju politiskā terora akcija- iedzīvotāju piespiedu pārvietošana un Sibīriju, galējiem ziemeļiem, Kazahstānu. Tika izsūtīti “sociāli bīstami elementi”: Latvijas policisti, virsnieki, robežsargi, aizsargi, politiskie aktīvisti, rūpnieki, tirgotāji. Pat formāli netika meklēti nekādi iegansti, deportācija skāra ne tikai konkrēto personu, bet arī ģimenes locekļus, tajā skaitā mazus bērnus un sirmgalvjus. Valsts arhīvā apkopotas ziņas par 15 424 represētajiem no visiem apriņķiem. Vairāk nekā 6000 deportēto gāja bojā izsūtījumā.

              Bibliotēkā organizēta šim nežēlīgajam, no tautas atmiņas neizdzēšamajam notikumam veltīta literatūras izstāde. Tajā zinātniski darbi, ko sagatavojuši vēsturnieki, dokumentālie darbi, represēto atmiņu grāmatas. Īpaši nozīmīga ir Dz.Gekas sastādītā grāmata divos sējumos “Sibīrijas bērni”,- nevainīgie, nosalušie, nomirušie badā, zaudējušie savus tuviniekus, izdzīvojušie- uzskaitīti šajā fundamentālajā darbā. Tāpat var iepazīties ar deportēto Kārsavas apriņķa iedzīvotāju sarakstu.

              Ir nomainījušās paaudzes, bet šī nozieguma pret Latvijas tautu atceres diena aizvien daudzās ģimenēs ir asaru, sēru un atmiņu diena.

   

  Lasīt vairāk
 • 27/04/2021
  Erasmus Policy Statement (Overall Strategy)

  Malnava College was founded in 1921 as Latgale Agricultural Secondary School. The name of the school has changed several times over time: Malnava Agricultural Technical School, Malnava State Technical School, Malnava Agricultural Technical School, State Malnava Agricultural Technical School, but as of September 1, 2003, the school is Malnava College. Malnava College consists of a structural unit of a vocational secondary school and a study and research department. At Malnava College, 625 students study the vocational education program. 106 stu-dents study higher education in the study department, in full-time studies and 200 students in part-time studies. Our school is one of the oldest educational institutions, it is located on the eastern border of the European Union, as we are located in a rural area, our school is one of the largest and most important cultural, educational and economic points in Latgale region. The aim of our school is to prepare skilled specialists who would be able to work in rural areas. As is known, the Latgale region has a problem with a relatively high unemployment rate and the fact that the population, especially young people, do not want to live in the countryside. Our educational institution teaches and prepares young people who can work skillfully in the countryside, as well as our school is able to offer the same, educational content, as well as quality in educational programs offered by similar colleges in major Latvian cities. Obtaining the Erasmus + Charter would give our school a greater opportunity to offer better quality teaching, so we would be able to attract more learners, study at our school, go to the city and thus prevent rural are-as from dying out. One of the main tasks of the school is to prepare qualified specialists for the labor market, not only in the territory of Latvia, but also abroad. Despite the fact that one of the priorities of our educational institution is to attract young people to stay in the Latgale region, looking at Europe, the goal of our school is to attract young people not to leave the countryside, because it is not only a problem in Latvia, but also in Europe. Of course, as an educational institution, our main goal is to prepare skilled specialists in our field. And, of course, we want to prepare such specialists who, after graduating from our school, would be able to work in their field not only in the territory of Latvia, but in the whole wide world. After graduating, they will be able to work in agriculture, road transport and finance. Qualification practices play a very important role in the training process, especially those that are acquired outside the country. During the internship professional skills are acquired, new knowledge is acquired, existing ones are improved, as well as language skills are improved.

  The second, of course, no less peculiar point is the latest technology, their acquisition, if we mention the same Germany, then, of course, this country is the head of the courts at a higher level, which was concerned with mechanical engineering and agricultural development. German car production is known all over the world and is associated with quality people. The same applies to agricultural development. Latvia has a lot to learn from this type of country, and one of the most effective ways to learn is to let our students do it.

  ·         The main strategic goal is to become an internationally competitive Latgale higher education institution in the European Higher Education Area with motivated, creative and demanded students in the labor market. To offer quality study programs, an attractive study environment and to prepare professional specialists for the regional, national and international labor market.

  ·         To develop the scientific research capacity of the academic staff, ensuring the transfer of knowledge for business development; - to create a modern and sustainable infrastructure territorial complex with modern equipment; -promotion of international recognition of study programs and creation of sustainable cooperation.

  Tasks to be performed for the implementation of strategic goals:

  ·         To develop the implementation of internships abroad for both full-time and part-time students,

  ·         To attract lecturers from abroad in ensuring the study process.

  ·         To develop the content of study programs demanded in the international labor market in cooperation with practice places, employers, public administration institutions, professional organizations and associations,

  ·         To develop cooperation with foreign universities for the improvement of study programs.

  ·         To participate creatively in European education and science programs by supporting the exchange of students, teachers and staff, to modernize scientific research and teaching laboratories, to increase the number of researches important for the region in the scientific activities of students and academic staff,

  ·         To promote cooperation with entrepreneurs and local governments.

  The process of achieving strategic goals is closely linked to developments in international cooperation. Malnava College would like to give its students the opportunity to go on an international internship in any of the member states of the European Union and the European Economic Area. Internship is a part of the study process, therefore credit points are credited for it. Students can choose to go for an international internship after the first or second year, during their studies (according to the rules and requirements of the faculty). Malnava College wants to be one of the Latvian colleges, which is unthinkable without international cooperation, thus offering its students high-quality, progressive, international training. Malnava College is proud of its historical roots in the field of agricultural education in the country. Internships are mainly organized in summer, but there are opportunities to do internships at other times as well. The student can choose the country and company in which to practice.

  Experience shows that individual initiative in finding a company allows you to choose the most suitable internship place and it contributes more to personal growth during the internship. Malnava College tried to offer the existing company contacts with which we have cooperated before.

  During the internship, the student gains new experience both in the professional field, fulfilling responsibilities related to studies, and experience in terms of cultural differences and personal development. Staying in a foreign country for about 3 months with people who may have a radically different perception of life and cultural differences.

  Malnava colleges want to offer and have already started to offer their students the opportunity to study abroad. This means that students have the opportunity to go on exchange studies for one semester or the entire academic year abroad, receiving an Erasmus + scholarship.

  Exchange studies are an invaluable opportunity to expand your intercultural experience, gain new knowledge in your specialty at a European college, strengthen your foreign language skills, and travel and enjoy adventures. Practical training course.

  Every year, Malnava College presents opportunities for its students to participate in Erasmus + project mobilities, students and also employees are told about a unique adventure and the opportunity to gain new experience and new knowledge through the ERASMUS + project. Malnava College wants to participate in the following Erasmus + mobility programs:

  ·         Student study mobility;

  ·         Student internship mobility;

  ·         Mobility of lecturers and staff

  These projects will be implemented as follows, first of all students who want to apply will have some rules they will have to meet the following criteria:

  ·         must have academic achievement;

  ·         motivation;

  ·         involvement in various professional activities and projects;

  ·         ability to adapt to a new environment;

  ·         language knowledge;

  ·         interest in popularizing Malnava College, the region and Latvia.

  Also, before going to any of the projects or internships or studies at any of the European colleges, the student will have to evaluate:

  ·         First of all, you will have to think about your wishes and possibilities to go on exchange trips. The more accurately the student will assess themselves, the better the experience will be

  ·         Attention must be paid to knowledge of the language of the country concerned

  ·         The offer of the desired college courses (language) should be evaluated

  ·         You should consult with the head of your field of study

  ·         Ability to integrate into a foreign culture

  ·         Long absence from home, relatives

  ·         Foreign culinary / entertainment traditions Large / small town / countryside

  ·         Climate, lifestyle

  All these issues will be discussed and consulted with the student. The student will also be offered a list of schools and possible internships, where the student will be able to choose one of the most appropriate educational institutions. Of course, the choice of internship is mostly the student's free choice, but the school will take an active part, help the student to choose a suitable company for the internship, as well as help to establish contacts with the company and contact this company.

  Once the student has chosen an appropriate college or internship place, a Training Agreement will be concluded with the student - a tripartite agreement between the intern, the university and the internship place or study place; Financing agreement for a scholarship between a student and a university; the student will be covered by Insurance - civil law and accident insurance is provided by the higher education institution; and an EHIC card will be issued - mandatory In terms of teacher and staff mobility, the scenario will be similar, initially an employee who wants to go on mobility will be evaluated according to the similar points in the student evaluation criteria, then there will be discussions with the employee about mobility.

  The goals of study mobility of our school are:

   1. To provide an opportunity for students to spend a certain period of study while studying at a higher education institution of another Member State;

  2. To provide students with the opportunity to gain valuable academic, linguistic and cultural experience while studying in other European countries;

  3. To promote co-operation between higher education institutions and to improve the study environment of host universities;

  4. Encourage the development of well-qualified and internationally experienced emerging professionals

  The objectives of traineeship mobility are:

  1. To provide students and recent university graduates with the opportunity to gain practical experience in a company or organization in another European country.

  2. To help students adapt to the requirements of the EU labor market;

  3. Provide opportunities for students and recent graduates to develop their own skills, including language skills, and to improve their under-standing of economic and social culture;

  4. To promote cooperation between universities and companies;

  5. To promote the development of well-qualified, open and internationally experienced young people - future professionals.

  By obtaining the ERASMUS + Charter and participating in ERASMUS + mobility projects, the students of Malnava College will grow their professional growth and personal growth. The projects will help to understand the requirements of the European labor market. In Latgale, the road transport sector and the agricultural sector are the most economically represented sectors. The boom in the field of automotive engineering, as well as the boom in the agricultural sector, was observed after 2004, when EU funds began to flow into Latgale. With finance, new technologies, the latest innovations and technologies flowed into the countryside, all of which created a demand for new and skilled workers.

  The automotive industry, like the agricultural industry, is developing now, because both car production and the demand and production of agricultural machinery and products in the world are developing very fast, it creates a demand for new specialists who are able to work with the latest machinery, use it skillfully, be able to apply the latest technologies in life.

  Upon returning from the internship, students will be able to use the acquired knowledge to provide quality and modern services both in the regions of Latvia and when choosing a job abroad. By implementing this activity, and the end result of successfully graduating from school, our students will be competitive in the labor market, acquired knowledge in the professional field, language skills, communication skills, teamwork, will make a positive contribution at both local and regional level. Also, in cooperation with partners, we improve the acquisition of professional skills and expand our cooperation with foreign organizations, companies and social partners, so that each year only this cooperation remains stronger. By also developing basic and crosectoral skills, such as digital skills, entrepreneurship, language skills, innovative learning opportunities, applying appropriate assessment and certification methods based on learning outcomes, we will have achieved the intended result and will contribute not only to local but also wider regional and national level.

  Impact of Erasmus + projects on Malnava College and its students:

  ·         Increased training of students and teachers by acquiring knowledge from other program countries, as well as improving skills for international cooperation

  ·         Improving the employment rate of program participants.

  ·         Increasing the potential of research projects through college collaboration by creating synergies between different colleges to promote more ambitious projects than if they were implemented individually.

  ·         Promoting the internationalization of the College, both by linking the students and lecturers of the offered training, as well as research within the College.

  ·         As a result of the mobility of the College staff, regional cooperation is promoted. In this regard, we emphasize the special importance of the Erasmus program in Latgale, as it positively influences important aspects of regional development, such as innovation and internationalization. After the exchange of evaluation of the practical implementation of the Erasmus program, teacher teachers also benefit, such as those listed below: share new ideas

  ·         Inspired by new colleagues and different perspectives

  ·         Discovering new teaching methods

  ·         Developing new skills

  ·         Developing an international network

  ·         Improving language skills

  ·         Improving a personal CV

  Malnava College benefits from Erasmus + projects

  ·         Staff receive financial support for professional development and training through Erasmus funding

  ·         Staff return motivated and engaged

  ·         Staff can replace the institution's work in partner institutions abroad

  ·         Staff can learn about the latest developments across Europe

  ·         This will improve the institution's international position

  Erasmus exchanges help to increase employment and can become a competitive advantage in the labor market, as an element that most employers see as positive. In this regard, Malnava College conducted a survey of local students on the impact of the Erasmus + project on students, some of whom had already participated in similar mobility in previous educational institutions. Most of the students surveyed believe that the Erasmus program has and will have a positive impact on their careers. , and many believe that exchanges have a significant impact on their personal lives. The main factors identified as very important are: curiosity about research and actual work in another country (76.4%), curiosity about living in another country (65%) and the need to meet other cultures (61, 8%). A brief analysis of the skills that would have a strong impact on students after Erasmus mobility: language skills, communication skills, professional knowledge and skills, scientific / academic knowledge and skills. As far as personal development is concerned, we believe that such skills would affect our students the most - self-confidence, personal independence, attitude towards the profession.

  Another benefit of the Erasmus exchange program is the improvement of interpersonal relations between foreigners, which is confirmed by the positive evaluations of students. Students confirm that their relations with foreigners have improved, and the improvement could develop with each new mobility. A comparative analysis of the Erasmus program in terms of the personal and professional needs of students shows that their expectations are usually met during their experience abroad. Students will be pre-trained before driving. Students will also be provided with language skills, as well as pedagogical, cultural and economic training, in which we will inform and provide information about the country, its traditions, peculiarities of life, culture and economy, so that they can successfully integrate into the new environment. when they leave. Must be able to understand the people of the country.

  Before the implementation of the practice / studies, students are introduced to the practice / education program, its requirements and the defined living conditions.

  Students will also be offered additional language skills in both conversational and professional language learning.

  Inspiring sustainability in education is the key to achieving long-lasting (sustainable, environmentally friendly) practices in different sec-tors. The road to a more sustainable society begins with education at all levels to raise awareness, understanding and knowledge of the practical challenges of sustainability. Several calls for action have emphasized the importance of higher education in this context. Education is our way of increasing knowledge and thus assessing sustainable development. That is why our school also works on its sustainable development. Education that promotes

  1) awareness of sustainable development and

  2) development of sustainable ways of thinking is considered important. We want the focus on sustainable development to be integrated into traditional programs in both road transport and the agricultural sector. Our goal is to make Malnava College one of the schools, one of the goals of which is sustainable development, and we believe that it has an area of application and development among the colleges. The perspective is also emphasized in the development of sustainable training programs we want and strive to involve citizens in sustainable development through a variety of services. Development in Malnavs College figures, so initially in the first year, we would like to send in mobility 10 students - 5 staff representatives, in the second year 15 students - 7 staff representatives, in the third year 23 students, 10 staff representatives; in the fourth year 26 students; 13 staff representatives; in the fifth year 30 students; 16 staff representatives

  Lasīt vairāk
 • 22/04/2021
  MALNAVA UN MALNAVIEŠI SIMTGADES GAIDĀS

  Koledžas lasītavā organizēta literatūras izstāde “Malnava un malnavieši simtgades gaidās”. Izstādē izvietotas bijušā direktora V.Pušmucāna, pedagogu N.Ņikuļina un V.Pavlovskas izdotās grāmatas. Par Malnavu, savu dzimtu, dzīvi un dzejas rakstījuši absolventi: H.Logins, V.Dzenis, J.Būmanis, B.Dzene, I.Keišs, R.Apars. Izstādē atradīsiet grāmatas, kas attēlo kureliešu un mūsu absolventa Roberta Rubeņa, kuram veltīta piemiņas plāksne pie muižas ēkas, darbību Otrajā pasaules karā. Var iepazīties ar informatīvo materiālu par Malnavas un mūsu izglītības iestādes vēsturi. To papildina tematiskās mapes par Malnavu un malnaviešiem pēdējo gadu periodikā.

  Lasīt vairāk
 • 22/04/2021
  MALNAVAS KOLEDŽA SIMTGADES GAIDĀS…

  …saņēma pirmo dāvanu- Valentīnas Pavlovskas grāmatu “Tēva meita” no autores rokām. V. Pavlovska strādāja mūsu izglītības iestādē no 1978. līdz 2002.gadam. Audzēkņiem viņa mācīja lauksaimniecības ekonomiku un organizācijas plānošanu, mašīnrakstīšanu, dabas aizsardzību. Ilgus gadus viņa bija grāmatvedības nodaļas vadītāja, pēc tam struktūrvienības vadītāja izglītības sfērā. Valentīna aktīvi piedalījās Malnavas sabiedriskajā dzīvē un pašdarbībā. Atmiņā palikušas kopīgās ekskursijas, jauktā kora mēģinājumi un uzstāšanās, atraktīva darbošanās sieviešu ansamblī “Bļaukas”.

  “Kāpēc es rakstu šo grāmatu? Tāpēc, ka nevaru nerakstīt. Lai ko es darītu, lai kur ietu, nepārtraukti domāju par lietām, kas man būtu jāuzraksta,” tā savā atmiņu stāstā “Tēva meita” raksta autore. Grāmata mūs aizved 20.gadsimta 60. un 70.gados uz Latvijas austrumu pierobežu Ludzas rajonā. Kolhozs, biešu ravēšanas normas, iedzīvotāju masveida pārcelšanās uz ciematiem, tintes pildspalvas, komunistiskā un ateistiskā audzināšana skolās, pionieri un komjaunieši… Autores vienaudžiem šie jēdzieni nav sveši. Iespējams, ka daudzi vēl kavējas nostaļģiskās jaunības dienu atmiņās, kad “zāle bija zaļāka”, bet citi sarauc pieri grumbās, atceroties totalitārā režīma nejēdzības laukos. 21.gadsimta jauniešiem, tajā skaitā Malnavas koledžas audzēkņiem, padomju periods ir nezināmā teritorija, jēdzieni ir samēra sveši, labākajā gadījumā mācīti skolā vai dzirdēti atmiņu stāstos savās ģimenēs. Valentīnas grāmata labi iekļaujas Latvijas vēstures izpratnē caur cilvēkstāstiem, konkrēto notikumu dalībniekiem un aculieciniekiem, nekautrējoties atklāt savas sajūtas un pieredzēto. Mums vēl jo vērtīgāk ir tas, ka Valentīna ir uzbūrusi ikdienu padomju realitātes laikā mūsu dzimtajā Latgalē.

  Vēlēsim Valentīnai darbīgu laiku un gaidīsim atmiņu grāmatu par Malnavā pavadītajiem gadiem!

  Lasīt vairāk
 • 17/03/2021
  IZMANTOJIET IESPĒJU!

  Latvijas Nacionālā bibliotēka piedāvā savas digitālās bibliotēkas saturu bez autortiesību ierobežojumiem.

  Lasīt vairāk
 • 16/03/2021
  1.aprīlis- joku un smieklu diena

  “Katra diena, kurā neesi smējies, ir pazaudēta,” teicis slavenais Čārlijs Čaplins. Humors noder vienmēr, pat runājot par nopietnām lietām, var iepīt kādu asprātīgu salīdzinājumu, anekdoti, kas ļauj atslābt. Smiekli un smaids liecina par prieku.

  Smejoties organismā vairojas leikocīti – imūnsistēmas šūnas, kas aizsargā organismu pret infekcijām, kā arī izdalās endorfīni jeb tā dēvētie "laimes hormoni", kas rada labsajūtu, eiforiju un nomierinošu efektu. Smaidīgs un priecīgs cilvēks izskatās daudz pievilcīgāks par drūmu un norūpējušos.

  Bibliotēkā organizēta izstāde “Smiekli- tie ir vitamīni”, kurā ir anekdošu krājumi, humoresku izlases, slavenu karikatūristu-H. Bidstrupa, Ž. Efela, A. Kandelaki- grāmatas. Arī Jura Cybuļa, Krapacu Ļuces, Zalta Ubaga un citu autoru sastādītās joku grāmatas latgaliešu valodā atradīsiet izstādē. Jaunākajā grāmatā “Byusi vasals!” varam lasīt bozovieša Jura Linuža joku gabaliņus un arī Kārsavas vidusskolas bijušās skolotājas Helēnas Valaines dzīves un darba humoristiskus atgadījumus. Daudzos lietišķos periodikas izdevumos, kā “Latvijas Lopkopis”, “Skola un Ģimene”, “IR”, “Vietējā Latgales Avīze”, ir humora lappusīte.

  Nāciet, lasiet un smejieties uz veselību!

  Lasīt vairāk
 • 02/03/2021
  SIEVIETĒM VELTĪTĀ PERIODIKAS RAKSTU IZSTĀDE

  Tuvojas skaistie pavasara svētki… Koledžas bibliotēka aicina iepazīties ar slavenām sievietēm politikā un Latgales uzņēmējām, par kurām rakstīts 2021.-2020.gada prese izdevumos

  Lasīt vairāk
 • 02/03/2021
  PuMPuRAM MALNAVĀ – 3 GADI!

  Malnavas koledžā pašlaik rit septītais darba semestris projektā Nr. 8. 3. 4. 0 /16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” jeb Pumpurs.

  Šis darba periods malnaviešiem arī projektā ir saspringts un atbildīgs. Lai gan valstī izsludinātās ārkārtas situācijas laikā, daudzi darbi notiek attālināti, malnavieši projekta ietvaros cenšas nodrošināt saviem projekta audzēkņiem ēdināšanas atbalstu un notiek arī konsultatīvā atbalsta sniegšana attālināti- tiešsaistēs ar skolotājiem. Projektā darbojas saliedēts, atbildīgs un zinošs audzinātāju un atbalsta personāla kolektīvs, kas sadarbojas ar jauniešiem, apzina un novērtē katra jaunieša sadzīves situāciju, un piedāvā palīdzību, ko sniedz projekts.

  Paldies IAP audzinātāju komandai, mūsu ēdinātājam SIA CPA par sadarbību un palīdzību ēdināšanas atbalsta nodrošināšanā.

  Lasīt vairāk
 • 16/02/2021
  Nāc un lasi!

  Bibliotēkas krājums ir papildināts ar jaunāko literatūru. Nāc un lasi latviešu un ārzemju autoru darbus dažādos žanros! Detektīvi, vēsturiskie romāni, biogrāfiskie darbi, fantāzijas darbi, jauniešu romāni- gaida SAVU lasītāju. Ar jaunām grāmatām papildinātas ekonomikas, lauksaimniecības, vēstures, psiholoģijas nodaļas. LASĪT - TAS IR STILĪGI!

  Lasīt vairāk
 • 15/01/2021
  BIOLOĢISKĀ LAUKSAIMNIECĪBA

  Malnavas koledžā notiek pieteikšanās profesionālās pilnveides kursiem “BIOLOĢISKĀ LAUKSAIMNIECĪBA” (Licence Nr. P – 14238 izdota 2016. gada 14. jūlijā) 180 stundu apjomā.

  Mācību sākums: 2021. gada 29. janvārī
  Mācību ilgums: trīs – četri mēneši, nodarbības notiek piektdienās un sestdienās.
  Mācību maksa:180.00 EUR
  Mācību noslēgumā dalībnieki saņems valsts atzītu izglītības dokumentu – Apliecību par profesionālās pilnveides izglītību.
  Lūdzam iepriekš pieteikt savu piedalīšanos mācībās:
  zvanot pa tālruni +371 65733274
  aipildot anketu https://ej.uz/biomk

  Lasīt vairāk
 • 28/12/2020
  PASŪTĪTIE PRESES IZDEVUMI MALNAVAS KOLEDŽAS BIBLIOTĒKAI 2021.GADAM

  LAIKRAKSTI:


  „Izglītība un Kultūra”- e-laikraksts
  “Latvijas avīze”
  „Ludzas Zeme”
  „Vietējā Latgales Avīze”
  “Ievas Padomu Avīze”


  ŽURNĀLI:
  „A-12-Ceļš uz Latgali”,
  „Agro Tops”,
  „Bilance”,
  “Bioloģiski”,
  “Dari Pats”,
  „Dārza Pasaule”,
  “Dārzs un Drava”,
  „Grāmatvedība un Ekonomika”-elektron.žurnāls,
  “Ieva”,
  “100 Labi Padomi”,
  „Ievas Dārzs”,
  “Lauku Māja”,
  “Ievas Stāsti”,
  „Ilustrētā Pasaules Vēsture”,
  „Ilustrētā Zinātne”,
  “IR”,
  “IR Nauda”,
  “Skola un Ģimene”,
  „Vakara Romāns”,
  “Latvijas Lopkopis”,
  „Lauku Avīzes Tematiskā Avīze”,
  „Mājas Viesis”,
  “Patiesā Dzīve”,
  “Pērle” ,
  “Planētas Noslēpumi”,
  „Praktiskais Latvietis”,
  “Profi”,
  „Saimnieks.LV”,
  “Santa”,
  “Veselība”,
  “За Рулём”,
  “Top Gear UK”


  AR KĀRSAVAS PAŠVALDĪBAS FINANSIĀLU ATBALSTU PASŪTĪTI:
  „Privātā Dzīve”
  „Ievas Veselība”
  „Annas Psiholoģija”

  Lasīt vairāk
 • 16/11/2020
  MALNAVAS KOLEDŽAS BIBLIOTĒKAS PAGAIDU LIETOŠANAS NOTEIKUMI ĀRKĀRTAS SITUĀCIJAS LAIKĀ

  Saskaņā ar Ministru kabineta lēmumu “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” valstī, no 9. novembra ir mainīta MALNAVAS KOLEDŽAS BIBLIOTĒKAS lietotāju apkalpošanas kārtība.

  1. Apmeklētājiem, vecākiem par 13 gadiem, obligāti jālieto sejas un deguna aizsegs bibliotēkas apmeklējuma laikā.
  2. Maksimālais lasītāju uzturēšanās laiks bibliotēkā – 30 minūtes.
  3. Lasītavas un datoru izmantošanas pakalpojumi ir pieejami – 30 minūtes.
  4. Bibliotēkā ir pieejami printēšanas, kopēšanas un grāmatu, žurnālu apmaiņas pakalpojumi.
  5. Bibliotēkā nenotiek nodarbības un pasākumi, kā arī netiek pieļauta pulcēšanās brīvā laika pavadīšanai.
  6. Maksimālais apmeklētāju skaits bibliotēkas telpās ierobežots līdz 6 apmeklētājiem vienlaicīgi,ievērojot 2 metru distanci .
  7. Bibliotēkas apmeklējums ir individuāls (izņemot vienas mājsaimniecības locekļus).
  8. Bibliotēkas apmeklētājiem ir iespēja, ievērojot visus ārkārtas stāvokļa un distancēšanās priekšnoteikumus, apskatīt izstādes.
  9. Izmantojot bibliotēku pakalpojumus, roku dezinfekcija ir obligāta.

  Bibliotēka patur tiesības neapkalpot un lūgt atstāt bibliotēkas telpas apmeklētājus ar elpošanas ceļu slimību pazīmēm.

  Noteikumi ir spēkā līdz valstī noteiktās ārkārtassituācijas beigām.  Malnavas koledžas bibliotekāre I.Miņina

  Lasīt vairāk
 • 12/11/2020
  PuMPuRS TURPINA DARBU!

  Malnavas

  koledža jau trešo mācību gadu turpina īstenot Projektu Nr. 8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (projekts PuMPuRS). Izglītības kvalitātes valsts dienests īsteno Eiropas Sociālā fonda projektu "Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai" - PuMPuRS, lai mazinātu to bērnu un jauniešu skaitu, kas pārtrauc mācības un nepabeidz skolu. Malnavas koledžā projektā iesaistītiem 1. līdz 4. kursu izglītojamiem tiek sniegts gan individuālais materiālais un konsultatīvais atbalsts ar priekšlaicīgu mācību pārtraukšanas risku, gan sistēmiskais atbalsts riska grupas identificēšanai un uzskaitei. Tas rada atbalstošas mācību vides izveidošanu skolā. Šajā mācību semestrī atbalsts sniegts arī pedagogiem, nodrošinot Supervīzijas nodarbības, kas palīdzēs pedagogiem tikt galā ar profesionālās darbības izaicinājumiem. Gan 22.-23. oktobrī mācības (tiešsaitē) ”Darbs jaunatnes jomā ar priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riska grupas jauniešiem” , gan 6. novembrī notikušās Supervīzijas ( tiešsaistē) palīdzēs pedagogiem atpazīt priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riskus,veicināt izpratni par priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riska izglītojamo sociāli emocionālajām vajadzībām. 2020./2021. mācību gada 1. semestrī atbalstu no projekta saņem 50 Malnavas koledžas izglītojamie, kuriem tiek sniegts atbalsts transporta, ēdināšanas un naktsmītnes izdevumu segšanai, kā arī konsultatīvais atbalsts. 

  Gan ārkārtējās situācijas laikā pavasarī, gan arī novembrī, kad koledžā darbs norit attālināti, tiem projekta PuMPuRS audzēkņiem, kuri ierodas skolā uz praktiskajām mācībām, tiek sniegts atbalsts transporta, ēdināšanas un naktsmītnes izdevumu segšanai, kā arī konsultatīvais atbalsts. Pateicoties mūsu ēdinātāja SIA CPA vadītājas Ināras Nagles atbalstam un atsaucīgajam ēdnīcas kolektīvam vadītājas Zintas Lukaševicas, pavārīšu Aijas Igaunes un Inetas Caunes darbam, Malnavas PuMPuRS gan ikdienā garšīgi pusdieno, gan saņem sagatavotās ēdināšanas pakas.
  Projekta koordinatore Malnavas koledžā Ilga Novikova

  Lasīt vairāk
 • 21/10/2020
  ŠURP, GRĀMATAS, UZ SKOLU!

  Rudens Malnavas koledžā sākas ar Zinību dienu, turpinās ar Skolotāju dienu un mūsu izglītības iestādes dzimšanas dienu; šogad- deviņdesmit devīto.

  Visu oktobra mēnesi koledžas bibliotēkā apskatāma plaša 20.gadsimta mācību grāmatu izstāde “Šurp, grāmatas, uz skolu!”. Apmeklētājiem svarīgākais- atkal rokās paturēt SAVU ābeci, aritmētiku, botāniku…. Uzvirmo vesela atmiņu jūra par SAVU pamatskolas, vidusskolas laiku. Tādēļ izstādi nācās papildināt ar lasītāju atnestajiem mācību piederumiem: rasetni, rasējamo dēli, saliekamo ābeci, skaitīkļiem, grāmatu turētāju, akstāmpiederumu trauku… 20.gs.skola nav iedomājama bez apbalvojumiem. Populārākie bija – daiļliteratūras grāmatas ar ierakstiem par labam un teicamām sekmēm mācībās, sasniegumiem olimpiādēs, skolas beigšanu. Blakus šīm grāmatām izvietojušās pagājušā gadsimta skolas dzīvi raksturojoša sastāvdaļa - atmiņu klades. Izstādei radās arī apakšnodaļa “Liecības un apliecības”, jo ģimenes saglabājušas relikvijas – liecības par kādas skolas beigšanu 1929.,1932.,1944.gadā. Lielāko gandarījumu sagādā izstādes sadaļas ar mācību grāmatām no 20.gadsimta 30. un 40.gadiem. Kaut ari vecas un nolietotas, bet kādai dzimtai tik tuvas un dārgas mācību grāmatas! Plašāk izstādē pārstāvēti 60.un 70.gadi. Laikam tas tādēļ, ka pēc 80.gadiem skolēnus ar mācību literatūru apgādāja skolu bibliotēkas.
  Apmeklētājos interesi rada arī izstādes apakšnodaļa “Citādas ābeces”, kas tapusi no bibliotēkas krājuma: “Pieklājības ABC”, “Adīšanas un tamborēšanas ābece”, “Komersanta ABC”, “Sekretāra ABC”, “Ābece nepilngadīgajiem”, “Sporta ABC”, “Auto ABC” un pat “ABC
  slepkavības”…
  Milzīgu pateicību gribu izteikt saviem lasītājiem, pateicoties viņiem tapa šī izstāde. J.T. Barkāne, A. Dukule, I. Ostrovska, I. Kaupuže, V. Aleksandrova, L. Skrima, M. Laganovska, R. Kļaviņa, V. Keiša, V. Klešnika, I. Novikova un V. Indričāns – izstādes veidotāji, atbalstītāji, savas dzimtas vēstures liecību glabātāji.
  Nāciet un klātienē paturiet rokās savu veco mācību grāmatu!

  Lasīt vairāk
 • 28/06/2020
  Malnavas koledžā realizē Erasmus + programmas mobilitātes projektu 2017-1-LV01-KA102-035247 ‘’Malnavas koledžas audzēkņu prakse Vācijā’’

  No 02.10.2017. līdz 20.10.2017. Malnavas koledžas 20 audzēkņi 2 izglītības programmās – Lauksaimniecība un lauksaimniecības tehnika pie sadarbības partneriem DEULA-Nienburg GmbH Vācijā, apstiprinātais finansējums projektam ir 41920,00 EUR.


  Sadarbības partneris, ar kuru ir panākta vienošanās par prakses īstenošanu lauksaimniecības izglītības programmas audzēkņiem, ir Vācijas Lauksaimniecības mācību centrs ( Deutsche Lehranstalt für Agrartechnik ). Tas tika dibināts 1926. gadā. Kopš 1962.gada tā atrodas Vācijas pilsētā Ninburgā. Kopš 1992.gada tā ir ierakstīta reģistrā kā bezpeļņas sabiedrība ar ierobežotu atbildību .Uzņēmums DEULA – Nienburg GmbH ir moderns izglītības un apmācības centrs, ar kopējo platību apmēram 9000 m² , un ir lielākais šāda veida apmācības centrs Vācijā . Bez tam, ir moderna dienesta viesnīca ar telpām arī konferencēm un sanāksmēm, kā arī ēdināšanas uzņēmums, kas var nodrošināt izglītojamo ēdināšanu visu prakses laiku.
  Lielākā daļa no apmācības programmām vērstas uz apmācību un prasmju attīstību lauksaimniecības, transporta jomā. Apmācību programmas ir vērstas uz profesijas ieguvi, par kvalifikāciju, apmācību moduļiem. Tā kā skola ir specializējušies lauksaimniecības jomā, tad uzskatām, ka šis ir labs sadarbības partneris, kas spēj nodrošināt mācību praksi lauksaimniecības izglītības programmas audzēkņiem, sniedzot iespēju strādāt uz modernas lauksaimniecības tehnikas, modernās firmās un uzņēmumos.

  Lasīt vairāk
 • 28/06/2020
  Malnavas koledžā realizēja Erasmus + programmas mobilitātes projektu

  No 02.10.2017. līdz 20.10.2017. Malnavas koledžas 20 audzēkņi 2 izglītības programmās – Lauksaimniecība un lauksaimniecības tehnika bija mobilitātē pie sadarbības partneriem DEULA-Nienburg GmbH Vācijā

  Sadarbības partneri piedāvāja arī izglītojošus seminārus lauksaimniecības jomā, tāpat arī praktiskās apmācības par lauksaimniecības jomas attīstību un mazā biznesa iespējām šajā jomā. Ar sadarbības partneriem tika saskaņota prakses apmācības programma gan lauku īpašuma apsaimniekošanas, gan lauksaimniecības tehnikas izglītības programmas izglītojamajiem.

  Lasīt vairāk
 • 28/06/2020
  Malnavas koledžā turpinās darbs Erasmus + programmas mobilitātes projektā ‘’Malnavas koledžas audzēkņu prakse Vācijā’’

  No 03.10.2016. līdz 01.11.2016. Malnavas koledžas 20 audzēkņi 2 izglītības programmās – Lauksaimniecība un lauksaimniecības tehnika pie sadarbības partneriem DEULA-Nienburg GmbH Vācijā, īsteno praksi, apgūstot jaunas prasmes un iemaņas strādājot ar jaunāko un modernāko tehniku, aprīkojumu, instrumentiem.

  Sadarbības partnera darbinieki piedāvā savu pieredzi, kas gūta dažādos starptautiskos projektos, savas zināšanas un kompetences nodod arī audzēkņiem lauksaimniecības, autotransporta , lauksaimniecības tehnikas apkopes un lauku darbu jomās. Audzēkņiem ir bijusi iespēja gan apmeklēt modernus lauku tehnikas ražošanas uzņēmumus, gan pašiem praktiski darboties uz šīs tehnikas. Tika apmeklēts liels uzņēmums ‘’Amazone’’, kas ražo lauksaimniecības tehniku. Gūta jauna pieredze.

  Prakses laikā jaunieši:

  papildināja, padziļināja un nostiprināja zināšanas lauksaimniecības tehnikas izmantošanā, tehniskajā apkopē, diagnostikas un remonta darbos, darbu plānošanā un organizēšanā;
  ieguva praktiskā darba iemaņas, veicot darbus ar lauksaimniecības tehniku;
  iepazinās un apguva laukkopības un lopkopības un mežsaimniecības darba specifiku, tehnoloģijas.

  Neatsverams mobilitātes ieguvums ir ārī svešvalodu apguve un zināšanu papildināšana, prasme strādāt internacionālā komandā, uzlabots un pilnveidots zināšanu un profesionālo kompetenču līmenis.

  Sekot līdzi projekta aktivitātēm, video un fotogalerijai par prakses norisi var arī sociālajos tīklos: https://www.facebook.com/malnava/?fref=ts

  Lasīt vairāk
 • 26/06/2019
  Projekts Nr. 8.1.4.0/17/I/004

  “Augstākās izglītības studiju programmas “Uzņēmējdarbība lauksaimniecībā” infrastruktūras un aprīkojuma modernizēšana Malnavas koledžā”

  Lasīt vairāk
 • 26/06/2019
  Projekts Nr. 4.2.1.2/17/I/007

  Projekts Nr. 4.2.1.2/17/I/007 “Energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu īstenošana Malnavas koledžas muižas ēkai Muižas ielā 4, Malnavā, Malnavas pagastā”

  Lasīt vairāk
 • 25/06/2019
  LAT-LIT

  Projekts 2017

  www.latlit.euwww.europa.euLAT-LIT projekts Malnavas koledžā
  Interreg Latvija – Lietuva programmas 2014. – 2020.gadam Otrajā programmas prioritātē Nodarbinātības un darbaspēka mobilitātes atbalstam projekts « Labour Market with out Borders »/ «MOBILITY” LLI- 183

  Lasīt vairāk
 • 15/04/2019
  MALNAVAS KOLEDŽAS BIBLIOTĒKAS UN LASĪTAVAS LIETOŠANAS KĀRTĪBA

  APSTIPRINU: 


  Malnavas koledžas direktors V.Indričāns

  2018. gada 15.novembrī.
  MALNAVAS KOLEDŽAS BIBLIOTĒKAS UN LASĪTAVAS

  LIETOŠANAS KĀRTĪBA

  1.Vispārīgie noteikumi.


  1.1.Bibliotēkas un lasītavas lietošanas kārtība nosaka Malnavas koledžas bibliotēkas un lasītavas (turpmāk- bibliotēka vai lasītava) pakalpojumu sniegšanas kārtību lietotājiem, lietotāju loku, viņu tiesības un pienākumus, kā arī citus ar bibliotēkas un lasītavas lietošanu saistītus jautājumus.

  1.2.Bibliotēkas darbības juridiskais pamats ir Latvijas Republikas likumi un citi spēkā esošie normatīvie akti, Malnavas koledžas nolikums un bibliotēkas reglaments, Malnavas koledžas iekšējās kārtības noteikumi, bibliotēkas un lasītavas lietošanas kārtība un noteikumi datorlietotājiem.

  2.Bibliotēkas un lasītavas lietotāju tiesības.

  2.1.Bibliotēkas un lasītavas lietotājiem ir tiesības bez ierobežojumiem saņemt visu informāciju par bibliotēkas un lasītavas krājumu un informācijas sistēmu, kā arī to izmantot.

  2.2.Bibliotēkas un lasītavas lietotājiem ir tiesības saņemt lasīšanai iespieddarbus un citus dokumentus, kā arī izmantot visus citus bibliotēkas piedāvātos pakalpojumus.

  2.3.Bibliotēkas un lasītavas lietotājiem ir tiesības iepazīties ar bibliotēkas un lasītavas lietošanas kārtību.

  Bibliotēkas un lasītavas lietotāju pienākumi.
  3.1.Bibliotēkas un lasītavas lietotāju pienākums ir ievērot lietošanas kārtību. Par bibliotēkas un lasītavas lietošanas kārtības pārkāpšanu lietotājiem uz laiku vai pavisam var atņemt tiesības lietot bibliotēku un lasītavu.

  3.2.Bibliotēkas un lasītavas lietotāju pienākums ir saudzīgi izturēties pret lietošanā nodotajiem iespieddarbiem vai citiem dokumentiem, bibliotēkas inventāru vai iekārtām, kā arī atlīdzināt zaudējumus, ja tādi radušies lietotāja vainas dēļ.

  3.3. Beidzot mācības vai darba gaitas Malnavas koledžā, lietotāja pienākums ir nokārtot saistības ar bibliotēku.

  Bibliotēkas lietotāju reģistrācijas un pakalpojumu sniegšanas kārtība.
  4.1.Malnavas koledžas bibliotēkas un lasītavas lietotāji ir šīs izglītības iestādes akadēmiskais personāls, skolotāji, studenti, izglītojamie un darbinieki, kā arī ikviena persona, kas izmanto bibliotēkas vai lasītavas pakalpojumus.

  4.2.Reģistrējoties bibliotēkā, jāuzrāda personu apliecinošs dokuments. Bibliotēkas krājuma lietotājiem tiek izrakstīts bibliotēkas lasītāja formulārs.

  4.3.Reģistrējoties lietotāju iepazīstina ar bibliotēkas un lasītavas lietošanas kārtību. Ar savu parakstu lasītāja formulārā lietotājs apliecina apņemšanos ievērot šos noteikumus.

  4.4.Bibliotēkas un lasītavas sniegtie pakalpojumi ir bezmaksas.

  4.5.Bibliotēkā un lasītavā saņemtie izdevumi lietotājam jāatdod, ievērojot noteiktos termiņus:

  4.5.1. mācību fonda izdevumi- mācību pusgads vai gads;

  4.5.2. pamatfonda izdevumi- 15 dienas;

  4.5.3. jaunieguvumi un paaugstināta pieprasījuma grāmatas- 5 dienas;

  4.5.4. periodikas izdevumi- nākamajā dienā;

  4.5.5. nepieciešamības gadījumā ir iespēja vienoties par garāku grāmatu izmantošanas termiņu, sākotnējo termiņu pagarinot.

  4.6.No bibliotēkas un lasītavas fondiem uz mājām neizsniedz retas un ļoti vērtīgas grāmatas, bieži pieprasīto izdevumu vienīgos eksemplārus, mācību grāmatu pēdējos eksemplārus, mākslas albumus, enciklopēdijas, lielās vārdnīcas. Ar šiem materiāliem apmeklētāji var strādāt lasītavā.

  4.7.Bibliotēkas lietotājiem vienlaikus izsniedz visas nepieciešamās mācību grāmatas, bet no pamatfonda vienlaikus izsniedz ne vairāk kā divas grāmatas.

  4.8.Lietotājam neizsniedz viena un tā paša iespieddarba vairākus eksemplārus.

  4.9.Iespieddarbus, kuru nav bibliotēkā, lietotāji var pasūtīt, izmantojot Starpbibliotēku abonementa pakalpojumus. Pasta izdevumi jāapmaksā lietotājam un iespieddarbi jānodod precīzi norādītajā laikā.

  4.10.Datoru izmantošanas kārtību nosaka „Noteikumi datorlietotājiem”.

  4.11.Ja izsniegtā grāmata vai materiāls ir sabojāts vai nozaudēts, lietotājam ir jāatlīdzina zaudējums- jāaizvieto to ar tādu pašu vai līdzvērtīgu iespieddarbu, saskaņojot to ar bibliotekāru. Pazaudēto un sabojāto iespieddarbu vērtību nosaka pēc bibliotēkas uzskaites dokumentos uzrādītajām cenām. Par notikušo aizvietošanu tiek veikti attiecīgie ieraksti „Lasītāju nozaudēto un aizvietoto iespieddarbu uzskaites burtnīcā”; parakstās lietotājs un bibliotekārs.

  4.12.Ja grāmatas sabojātas vai pazudušas nelaimes gadījumā (ugunsgrēks, plūdi utml.), lietotājs raksta paskaidrojumu par notikušo, uz tā parakstās students vai izglītojamais un kurators vai grupas audzinātājs. Attiecīgās grāmatas tiek izslēgtas no fonda, neprasot atlīdzināt zaudējumus.

  4.13.Bibliotēkā pieejami maksas pakalpojumi: kopēšana (saskaņā ar Autortiesību likumu) un drukāšana saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.720 (2013.gada 3.septembrī) par šo darbu izcenojumiem. Bibliotēkas lietotājs ir atbildīgs par autortiesību ievērošanu.

  4.14.Bibliotēka lietotājus neapkalpo, ja nav nodoti iespieddarbi, kuru lietošanas termiņš beidzies.

  5.Uzvedības noteikumi bibliotēkā un lasītavā.

  5.1.Lietotājs nedrīkst iznest no bibliotēkas grāmatas un citus dokumentus, kuru saņemšanu viņš nav noformējis pie bibliotekāra.

  5.2.Iespieddarbos nedrīkst izdarīt atzīmes un svītrojumus, locīt vai tos citādi bojāt. Par pamanītajiem bojājumiem ziņot bibliotekāram, pretējā gadījumā par sabojāto iespieddarbu atbild lietotājs.

  5.3.Bibliotēkas telpās un lasītavā jāievēro kārtība un klusums, nedrīkst traucēt darbu citiem apmeklētājiem. Jāizslēdz mobilo ierīču skaņa.

  5.4.Lasītavā un pie datoriem nedrīkst strādāt virsdrēbēs.

  5.5.Bibliotēkā un lasītavā aizliegts ienest un lietot ēdienus un dzērienus.

  Bibliotēkas lietošanas kārtību izstrādāja bibliotekāre …………..I.Miņina

  Lasīt vairāk
 • 05/02/2019
  Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai


  Projekts Nr. 8.3.4.0/16/I/001

  Izglītības kvalitātes valsts dienests īsteno Eiropas Sociālā fonda projektu “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” – PuMPuRS, lai mazinātu to bērnu un jauniešu skaitu, kas pārtrauc mācības un nepabeidz skolu. Paredzēts iesaistīt vismaz 80 % pašvaldību, aptverot 614 vispārējās un profesionālās izglītības iestādes. Projekts veicina ilgtspējīgas sadarbības sistēmas veidošanu starp pašvaldību, skolu, pedagogiem un vecākiem, lai laikus identificētu bērnus un jauniešus ar risku pārtraukt mācības un sniegtu viņiem personalizētu atbalstu.

  Lasīt vairāk