Library

 • 22/04/2021
  MALNAVA UN MALNAVIEŠI SIMTGADES GAIDĀS

  Koledžas lasītavā organizēta literatūras izstāde “Malnava un malnavieši simtgades gaidās”. Izstādē izvietotas bijušā direktora V.Pušmucāna, pedagogu N.Ņikuļina un V.Pavlovskas izdotās grāmatas. Par Malnavu, savu dzimtu, dzīvi un dzejas rakstījuši absolventi: H.Logins, V.Dzenis, J.Būmanis, B.Dzene, I.Keišs, R.Apars. Izstādē atradīsiet grāmatas, kas attēlo kureliešu un mūsu absolventa Roberta Rubeņa, kuram veltīta piemiņas plāksne pie muižas ēkas, darbību Otrajā pasaules karā. Var iepazīties ar informatīvo materiālu par Malnavas un mūsu izglītības iestādes vēsturi. To papildina tematiskās mapes par Malnavu un malnaviešiem pēdējo gadu periodikā.

  Read More
 • 22/04/2021
  MALNAVAS KOLEDŽA SIMTGADES GAIDĀS…

  …saņēma pirmo dāvanu- Valentīnas Pavlovskas grāmatu “Tēva meita” no autores rokām. V. Pavlovska strādāja mūsu izglītības iestādē no 1978. līdz 2002.gadam. Audzēkņiem viņa mācīja lauksaimniecības ekonomiku un organizācijas plānošanu, mašīnrakstīšanu, dabas aizsardzību. Ilgus gadus viņa bija grāmatvedības nodaļas vadītāja, pēc tam struktūrvienības vadītāja izglītības sfērā. Valentīna aktīvi piedalījās Malnavas sabiedriskajā dzīvē un pašdarbībā. Atmiņā palikušas kopīgās ekskursijas, jauktā kora mēģinājumi un uzstāšanās, atraktīva darbošanās sieviešu ansamblī “Bļaukas”.

  “Kāpēc es rakstu šo grāmatu? Tāpēc, ka nevaru nerakstīt. Lai ko es darītu, lai kur ietu, nepārtraukti domāju par lietām, kas man būtu jāuzraksta,” tā savā atmiņu stāstā “Tēva meita” raksta autore. Grāmata mūs aizved 20.gadsimta 60. un 70.gados uz Latvijas austrumu pierobežu Ludzas rajonā. Kolhozs, biešu ravēšanas normas, iedzīvotāju masveida pārcelšanās uz ciematiem, tintes pildspalvas, komunistiskā un ateistiskā audzināšana skolās, pionieri un komjaunieši… Autores vienaudžiem šie jēdzieni nav sveši. Iespējams, ka daudzi vēl kavējas nostaļģiskās jaunības dienu atmiņās, kad “zāle bija zaļāka”, bet citi sarauc pieri grumbās, atceroties totalitārā režīma nejēdzības laukos. 21.gadsimta jauniešiem, tajā skaitā Malnavas koledžas audzēkņiem, padomju periods ir nezināmā teritorija, jēdzieni ir samēra sveši, labākajā gadījumā mācīti skolā vai dzirdēti atmiņu stāstos savās ģimenēs. Valentīnas grāmata labi iekļaujas Latvijas vēstures izpratnē caur cilvēkstāstiem, konkrēto notikumu dalībniekiem un aculieciniekiem, nekautrējoties atklāt savas sajūtas un pieredzēto. Mums vēl jo vērtīgāk ir tas, ka Valentīna ir uzbūrusi ikdienu padomju realitātes laikā mūsu dzimtajā Latgalē.

  Vēlēsim Valentīnai darbīgu laiku un gaidīsim atmiņu grāmatu par Malnavā pavadītajiem gadiem!

  Read More
 • 17/03/2021
  IZMANTOJIET IESPĒJU!

  Latvijas Nacionālā bibliotēka piedāvā savas digitālās bibliotēkas saturu bez autortiesību ierobežojumiem.

  Read More
 • 16/03/2021
  1.aprīlis- joku un smieklu diena

  “Katra diena, kurā neesi smējies, ir pazaudēta,” teicis slavenais Čārlijs Čaplins. Humors noder vienmēr, pat runājot par nopietnām lietām, var iepīt kādu asprātīgu salīdzinājumu, anekdoti, kas ļauj atslābt. Smiekli un smaids liecina par prieku.

  Smejoties organismā vairojas leikocīti – imūnsistēmas šūnas, kas aizsargā organismu pret infekcijām, kā arī izdalās endorfīni jeb tā dēvētie "laimes hormoni", kas rada labsajūtu, eiforiju un nomierinošu efektu. Smaidīgs un priecīgs cilvēks izskatās daudz pievilcīgāks par drūmu un norūpējušos.

  Bibliotēkā organizēta izstāde “Smiekli- tie ir vitamīni”, kurā ir anekdošu krājumi, humoresku izlases, slavenu karikatūristu-H. Bidstrupa, Ž. Efela, A. Kandelaki- grāmatas. Arī Jura Cybuļa, Krapacu Ļuces, Zalta Ubaga un citu autoru sastādītās joku grāmatas latgaliešu valodā atradīsiet izstādē. Jaunākajā grāmatā “Byusi vasals!” varam lasīt bozovieša Jura Linuža joku gabaliņus un arī Kārsavas vidusskolas bijušās skolotājas Helēnas Valaines dzīves un darba humoristiskus atgadījumus. Daudzos lietišķos periodikas izdevumos, kā “Latvijas Lopkopis”, “Skola un Ģimene”, “IR”, “Vietējā Latgales Avīze”, ir humora lappusīte.

  Nāciet, lasiet un smejieties uz veselību!

  Read More
 • 02/03/2021
  SIEVIETĒM VELTĪTĀ PERIODIKAS RAKSTU IZSTĀDE

  Tuvojas skaistie pavasara svētki… Koledžas bibliotēka aicina iepazīties ar slavenām sievietēm politikā un Latgales uzņēmējām, par kurām rakstīts 2021.-2020.gada prese izdevumos

  Read More
 • 16/02/2021
  Nāc un lasi!

  Bibliotēkas krājums ir papildināts ar jaunāko literatūru. Nāc un lasi latviešu un ārzemju autoru darbus dažādos žanros! Detektīvi, vēsturiskie romāni, biogrāfiskie darbi, fantāzijas darbi, jauniešu romāni- gaida SAVU lasītāju. Ar jaunām grāmatām papildinātas ekonomikas, lauksaimniecības, vēstures, psiholoģijas nodaļas. LASĪT - TAS IR STILĪGI!

  Read More
 • 28/12/2020
  PASŪTĪTIE PRESES IZDEVUMI MALNAVAS KOLEDŽAS BIBLIOTĒKAI 2021.GADAM

  LAIKRAKSTI:

  „Izglītība un Kultūra”- e-laikraksts
  “Latvijas avīze”
  „Ludzas Zeme”
  „Vietējā Latgales Avīze”
  “Ievas Padomu Avīze”
  ŽURNĀLI:
  „A-12-Ceļš uz Latgali”,

  „Agro Tops”,
  „Bilance”,
  “Bioloģiski”, 

  “Dari Pats”,
  „Dārza Pasaule”, 

  “Dārzs un Drava”,
  „Grāmatvedība un Ekonomika”-elektron.žurnāls,
  “Ieva”,
  “100 Labi Padomi”,
  „Ievas Dārzs”, 

  “Lauku Māja”,
  “Ievas Stāsti”,

  „Ilustrētā Pasaules Vēsture”,
  „Ilustrētā Zinātne”,

  “IR”,
  “IR Nauda”,

  “Skola un Ģimene”,
  „Vakara Romāns”,

  “Latvijas Lopkopis”,
  „Lauku Avīzes Tematiskā Avīze”,
  „Mājas Viesis”,

  “Patiesā Dzīve”,
  “Pērle” , 

  “Planētas Noslēpumi”,
  „Praktiskais Latvietis”,

  “Profi”,
  „Saimnieks.LV”,
  “Santa”,
  “Veselība”,
  “За Рулём”,

  “Top Gear UK”
  AR KĀRSAVAS PAŠVALDĪBAS FINANSIĀLU ATBALSTU PASŪTĪTI:
  „Privātā Dzīve”
  „Ievas Veselība”
  „Annas Psiholoģija”

  Read More
 • 16/11/2020
  MALNAVAS KOLEDŽAS BIBLIOTĒKAS PAGAIDU LIETOŠANAS NOTEIKUMI ĀRKĀRTAS SITUĀCIJAS LAIKĀ
  Saskaņā ar Ministru kabineta lēmumu “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” valstī, no 9. novembra ir mainīta MALNAVAS KOLEDŽAS BIBLIOTĒKAS lietotāju apkalpošanas kārtība.
  1. Apmeklētājiem, vecākiem par 13 gadiem, obligāti jālieto sejas un deguna aizsegs bibliotēkas apmeklējuma laikā.
  2. Maksimālais lasītāju uzturēšanās laiks bibliotēkā – 30 minūtes.
  3. Lasītavas un datoru izmantošanas pakalpojumi ir pieejami – 30 minūtes.
  4. Bibliotēkā ir pieejami printēšanas, kopēšanas un grāmatu, žurnālu apmaiņas pakalpojumi.
  5. Bibliotēkā nenotiek nodarbības un pasākumi, kā arī netiek pieļauta pulcēšanās brīvā laika pavadīšanai.
  6. Maksimālais apmeklētāju skaits bibliotēkas telpās ierobežots līdz 6 apmeklētājiem vienlaicīgi,ievērojot 2 metru distanci .
  7. Bibliotēkas apmeklējums ir individuāls (izņemot vienas mājsaimniecības locekļus).
  8. Bibliotēkas apmeklētājiem ir iespēja, ievērojot visus ārkārtas stāvokļa un distancēšanās priekšnoteikumus, apskatīt izstādes.
  9. Izmantojot bibliotēku pakalpojumus, roku dezinfekcija ir obligāta.

  Bibliotēka patur tiesības neapkalpot un lūgt atstāt bibliotēkas telpas apmeklētājus ar elpošanas ceļu slimību pazīmēm.

  Noteikumi ir spēkā līdz valstī noteiktās ārkārtassituācijas beigām.

  Malnavas koledžas bibliotekāre I.Miņina

  Read More
 • 21/10/2020
  ŠURP, GRĀMATAS, UZ SKOLU!

  Rudens Malnavas koledžā sākas ar Zinību dienu, turpinās ar Skolotāju dienu un mūsu izglītības iestādes dzimšanas dienu; šogad- deviņdesmit devīto.

  Visu oktobra mēnesi koledžas bibliotēkā apskatāma plaša 20.gadsimta mācību grāmatu izstāde “Šurp, grāmatas, uz skolu!”. Apmeklētājiem svarīgākais- atkal rokās paturēt SAVU ābeci, aritmētiku, botāniku…. Uzvirmo vesela atmiņu jūra par SAVU pamatskolas, vidusskolas laiku. Tādēļ izstādi nācās papildināt ar lasītāju atnestajiem mācību piederumiem: rasetni, rasējamo dēli, saliekamo ābeci, skaitīkļiem, grāmatu turētāju,  akstāmpiederumu trauku… 20.gs.skola nav iedomājama bez apbalvojumiem. Populārākie bija – daiļliteratūras grāmatas ar ierakstiem par labam un teicamām sekmēm mācībās, sasniegumiem olimpiādēs, skolas beigšanu. Blakus šīm grāmatām izvietojušās pagājušā gadsimta skolas dzīvi raksturojoša sastāvdaļa - atmiņu klades. Izstādei radās arī apakšnodaļa “Liecības un apliecības”, jo ģimenes saglabājušas relikvijas – liecības par kādas skolas beigšanu 1929.,1932.,1944.gadā. Lielāko gandarījumu sagādā izstādes sadaļas ar mācību grāmatām no 20.gadsimta 30. un 40.gadiem. Kaut ari vecas un nolietotas, bet kādai dzimtai tik tuvas un dārgas mācību grāmatas! Plašāk izstādē pārstāvēti 60.un 70.gadi. Laikam tas tādēļ, ka pēc 80.gadiem skolēnus ar mācību literatūru apgādāja skolu bibliotēkas.
  Apmeklētājos interesi rada arī izstādes apakšnodaļa “Citādas ābeces”, kas tapusi no bibliotēkas krājuma: “Pieklājības ABC”, “Adīšanas un tamborēšanas ābece”, “Komersanta ABC”, “Sekretāra ABC”, “Ābece nepilngadīgajiem”, “Sporta ABC”, “Auto ABC” un pat “ABC
  slepkavības”…
  Milzīgu pateicību gribu izteikt saviem lasītājiem, pateicoties viņiem tapa šī izstāde. J.T. Barkāne, A. Dukule, I. Ostrovska, I. Kaupuže, V. Aleksandrova, L. Skrima, M. Laganovska, R. Kļaviņa, V. Keiša, V. Klešnika, I. Novikova un V. Indričāns –
  izstādes veidotāji, atbalstītāji, savas dzimtas vēstures liecību glabātāji.
  Nāciet un klātienē paturiet rokās savu veco mācību grāmatu!

  Read More
 • 15/04/2019
  Read More