Paņemsim rokās mātes cimdus…

Malnavas koledžas skolotāji un darbinieki oktobra beigās katrs savās mājās atvēra skapju atvilktnes, lai sameklētu rakstainu cimdu pāri, ko adījušas kādas mīļas rokas: vecvecmāte, vecmāte, māte, krustmāte, tante, laba paziņa vai draudzene… Pārcilājot cimdus, raisījās patīkamu un siltu atmiņu kamols, atdzima cimdu tapšanas stāsts vai vēlme pārskatīt vecās fotogrāfijas, lai vēlreiz paskatītos uz tik mīļajām, gaišajām sejām.

No 1.līdz 18.novembrim bibliotēkas lasītavā izvietota rakstaino cimdu izstāde. Šis pasākums ir veltīts Latvijas simtgadei un atbalsta akciju “Cimdotā Latvija”. Izstādi papildina Mirdzas Slavas mākslas albums “Latviešu rakstainie cimdi” un “Jettes dienu grāmata”(J.Užāne, E.Apsīte) par izcilāko cimdu adītāju Latvijā Jetti Užāni.


Izstādes veidotāji izteica priekšlikumu- pārcilāt savas “pūra lādes” un izveidot senču rokdarbu- zeķu, galdautu, izšuvumu- izstādes. 21.gadsimtā- aizņemtības laikmetā, dažādu tehnoloģiju pieblīvētajā ikdienā- lielākajai daļai no mums vakaros vai brīvdienās neatliek laika rokdarbiem. Ko mēs atstāsim nākamajām paaudzēm?