IEDVESMAS KONFERENCE „ UZDRĪKSTIES UZVARĒT!”

15.oktobrī norisinājās Latvijā lielākā uzņēmējdarbības iedvesmas konference Ķīpsalā „Uzdrīksties uzvarēt„ Konferenci organizēja Latvijas investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) un Junior Achievement Latvija (JA Latvia) projekta „Inovāciju motivācijas programma„ ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība. Konferences mērķis –izglītot jauniešus par uzņēmējdarbības vidi un daudzajām iespējām, ko tā dod.

Šogad konferences tēma bija „BIZNESĀ KĀ SPORTĀ„. Manuprāt līdzīgi ir arī uzņēmējdarbībā. Šad un tad jaunie var izgriezt pogas vecajiem gan ar ātrumu, gan ar izdomu, bet galvenais ar bezbailīgu uzdrīkstēšanos (LIAA direktors Andris Ozols). Konference bija ļoti iespaidīga un vērienīga kā apmeklētības ziņā tā arī satura ziņā. Tā pulcēja ap 3000 skolēnus un jauniešus no visas Latvijas. Domāju, ka tiešām organizatoriem un visiem, kas uzstājās ar saviem stāstiem, izdevās iedvesmot un motivēt jauniešus pievērsties uzņēmējdarbības uzsākšanai. Tika sarūpēta izcili iedvesmojoša platforma, lai mudinātu jauniešus domāt un nebaidīties likt drosmīgus pamatus savai nākotnes karjerai.


Ar lielu interesi jaunieši klausījās tādu uzņēmēju un personu uzstāšanos kā Aigaru NORDU – Lattelecom Rīgas maratona daudzkārtēju un pieredzējušu organizatoru, Kasparu GORKŠU – Latvijas futbola federācijas prezidentu u.c.

Lai nemazinātu uzmanību, pacietību un izturību, jauniešus priecēja starptautiskie viesi. Kā, piemēram basketbola kaskadieri LORDS OF GRAVITY no Ungārijas, interaktīvās digitālo mēdiju producēšanas studijas pārstāve SILA SVETA no Krievijas. Konferences noslēguma posmu visi gaidīja it sevišķi, kad ar vētrainiem aplausiem uz Ķīpsalas lielās skatuves parādījās OZOLS – hiphopa mūzikas izpildītājs –visi baudīja mazu disenīti. Mākslinieks bija ļoti dāsns un ar prieku vairākiem jauniešiem dāvināja biļetes uz savu koncertu Rīgā. Visa pasākuma moderators – šarmantais, atraktīvais un aktīvais RENĀRS ZELTIŅŠ

No mūsu izglītības iestādes šo vērtīgo pasākumu bija iespēja apmeklēt un piedalīties visas konferences garumā Malnavas koledžas SMU audzēkņiem : Litai DĪcei, Dainai Jonikānei no 3.finansistu grupas, Alisei Ločmelei no 1.finansistu grupas un Egilam Ločmelim no 2.lauku īpašuma apsaimniekotāju grupas. Jaunieši ir ļoti apmierināti un uzskata, ka katram kaut kas noderēs no dzirdētā un redzētā savu nākotnes ideju īstenošanā, darbojoties SMU.

Rita Žuka –ekonomikas skolotāja, SMU konsultante