mal77

mal78

BIZNESA  IDEJAS  KONKURSS  “A S   V A R U “

Malnavas koledžas SMU (skolēnu mācību uzņēmumiem) bija iespēja piedalīties Kārsavas novada pašvaldības rīkotajā biznesa idejas konkursā  “AS  VARU “.Konkursa mērķis –motivēt jauniešus sava biznesa veidošanai un attīstībai,inovatīva produkta jeb pakalpojumu radīšanai,veicinot jauniešu dalību biznesa izglītības biedrības “”\JUNIOR ACHIEWEMENT” LATVIA uzņēmēju veicināšanas programmā un praktiskajos treniņos.

  Pirms konkursa notika “Uzņēmējdarbības pēcpusdiena”,kurā mūsu un arī Kārsavas vidusskolas jaunieši pieredzējušu lektoru vadībā tika iepazīstināti ar JAL darbību un motivējošiem,interesantiem pieredzes stāstiem par SMU.Mūsu izglītības iestādes  SMU dalībnieki nolēma pieteikties minētajam konkursam.Sākumā bija jāiesniedz Pieteikums – konkursa pieteikuma veidlapa ar biznesa plānu,ievērojot visus norādītos noteikumus.Bija zināmi arī vērtēšanas kritēriji un iegūstamā maksimālā punktu summa ,kā arī paredzēta naudas balvu piešķiršanas kārtība.

14.novembrī Kārsavas pašvaldības konferenču zālē notika biznesa ideju aizstāvēšana-prezentēšana un noslēgumā apbalvošana.

Pavisam šajā konkursā piedalījās 11 skolēnu mācību uzņēmumi.No Malnavas koledžas piedalījās divi SMU,t.sk. SMU SIA  “WOOD  CUBE “-vadītājs EGILS LOČMELIS – IP “Lauksaimniecība “ 2.kurss  un grāmatvede ALISE LOČMELE – IP “Banku zinības un finanses “ 1.kursa audzēkne.  Otrs SMU SIA  “FANTASY  PEARL “ – vadītāja LITA DĪCE un grāmatvede Daina Jonikāne – IP “Banku zinības un finanses “ – 3.kursa audzēknes.Prezentācijas laikā žūrijas komisija iepazinās ar mūsu dalībnieku līdzpaņemtiem izstrādājumiem.

Idejas bija tiešām visdažādākās un ļoti interesantas,kā atzina konkursa idejas autors  Juris Vorkalis,noslēgumā pasniedzot visiem Smu dalībniekiem pateicības,piemiņas veltes un balvas.

Mūsu SMU SIA  “WOOD CUBE “ bija ļoti pārsteigts in priecīgs par iegūto 2.vietu un naudas balvu 75,00 euro.

Lai veicas un radoša izaugsme arī turpmāk. Prieks un gandarījums par paveikto.

487

 

  20.11.2018.                                                       Rita Žuka –ekonomikas skolotāja,SMU konsultante

Print

Zemessardzes 36.kaujas atbalsta bataljona organizētās PATRIOTU NEDĒĻAS SACENSĪBAS “Savas valsts patriots” 13.novembrī Preiļos! Malnavas koledža  – 1.vieta !!!! Apsveicam!

hr3

 

hr2

Konkurss PROFS 2018 Latgales kārta, kurš norisinājās Latgales vēstniecībā GORS, iegūta 1.vieta. Vēlam veiksmi finālā!

pr2

pr1

Paņemsim rokās mātes cimdus…

Malnavas koledžas skolotāji un darbinieki oktobra beigās katrs savās mājās atvēra skapju atvilktnes, lai sameklētu rakstainu cimdu pāri, ko adījušas kādas mīļas rokas: vecvecmāte, vecmāte, māte, krustmāte, tante, laba paziņa vai draudzene… Pārcilājot cimdus, raisījās patīkamu un siltu atmiņu kamols, atdzima cimdu tapšanas stāsts vai vēlme pārskatīt vecās fotogrāfijas, lai vēlreiz paskatītos uz tik mīļajām, gaišajām sejām.

No 1.līdz 18.novembrim bibliotēkas lasītavā izvietota rakstaino cimdu izstāde. Šis pasākums ir veltīts Latvijas simtgadei un atbalsta akciju “Cimdotā Latvija”. Izstādi papildina  Mirdzas Slavas mākslas albums “Latviešu rakstainie cimdi” un “Jettes dienu grāmata”(J.Užāne, E.Apsīte) par izcilāko cimdu adītāju Latvijā Jetti Užāni.

 Izstādes veidotāji izteica priekšlikumu- pārcilāt savas “pūra lādes” un izveidot senču rokdarbu- zeķu, galdautu, izšuvumu- izstādes. 21.gadsimtā- aizņemtības laikmetā, dažādu tehnoloģiju pieblīvētajā ikdienā- lielākajai daļai no mums vakaros vai brīvdienās neatliek laika rokdarbiem. Ko mēs atstāsim nākamajām paaudzēm?

IEDVESMAS KONFERENCE „ UZDRĪKSTIES UZVARĒT!”

       15.oktobrī norisinājās Latvijā lielākā uzņēmējdarbības iedvesmas konference Ķīpsalā „Uzdrīksties uzvarēt„ Konferenci organizēja Latvijas investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) un Junior Achievement Latvija (JA  Latvia) projekta „Inovāciju motivācijas programma„ ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība. Konferences mērķis –izglītot jauniešus par uzņēmējdarbības vidi un daudzajām iespējām, ko tā dod.

        Šogad konferences tēma bija „BIZNESĀ KĀ  SPORTĀ„. Manuprāt līdzīgi ir arī uzņēmējdarbībā. Šad un tad jaunie var izgriezt pogas vecajiem gan ar ātrumu, gan ar izdomu, bet galvenais ar bezbailīgu uzdrīkstēšanos (LIAA direktors Andris Ozols). Konference bija ļoti iespaidīga un vērienīga kā apmeklētības ziņā tā arī satura ziņā. Tā pulcēja ap 3000 skolēnus un jauniešus no visas Latvijas. Domāju, ka tiešām organizatoriem un visiem, kas uzstājās ar saviem stāstiem, izdevās iedvesmot un motivēt jauniešus pievērsties uzņēmējdarbības uzsākšanai. Tika sarūpēta izcili iedvesmojoša platforma, lai mudinātu jauniešus domāt un nebaidīties likt drosmīgus pamatus savai nākotnes karjerai.

      Ar lielu interesi jaunieši klausījās tādu uzņēmēju un personu uzstāšanos kā Aigaru NORDU – Lattelecom Rīgas maratona daudzkārtēju un pieredzējušu organizatoru, Kasparu GORKŠU – Latvijas futbola federācijas prezidentu u.c.

      Lai nemazinātu uzmanību, pacietību un izturību, jauniešus priecēja starptautiskie viesi. Kā, piemēram basketbola kaskadieri LORDS OF GRAVITY no Ungārijas, interaktīvās digitālo mēdiju producēšanas studijas pārstāve  SILA SVETA  no Krievijas. Konferences noslēguma posmu visi gaidīja it sevišķi, kad ar vētrainiem aplausiem uz Ķīpsalas lielās skatuves parādījās  OZOLS – hiphopa mūzikas izpildītājs –visi baudīja mazu disenīti. Mākslinieks bija ļoti dāsns un ar prieku vairākiem jauniešiem dāvināja biļetes uz savu koncertu Rīgā. Visa pasākuma moderators  – šarmantais, atraktīvais un aktīvais  RENĀRS  ZELTIŅŠ

   No mūsu izglītības iestādes šo vērtīgo pasākumu bija iespēja apmeklēt un piedalīties visas konferences garumā Malnavas koledžas SMU audzēkņiem : Litai DĪcei, Dainai Jonikānei no 3.finansistu grupas, Alisei Ločmelei no 1.finansistu grupas un Egilam Ločmelim no 2.lauku īpašuma apsaimniekotāju grupas. Jaunieši ir ļoti apmierināti un uzskata, ka katram kaut kas noderēs no dzirdētā un redzētā savu nākotnes ideju īstenošanā, darbojoties SMU.

                                                                                                                                                                                                                          Rita Žuka –ekonomikas skolotāja, SMU  konsultante

zuk1